Spoločnosť Apple prišla ešte v rámci iOS 13 so zásadným vylepšením aplikácie Apple Music. Dostala sa sem napríklad aj funkcia, ktorá vám dokáže zobrazovať texty pri jednotlivých pesničkách. Dnes sa pozrieme na to, ako ju môžete aktivovať/deaktivovať.

Texty v Apple Music

Niekto to považuje za zbytočnosť, iný za fantastické vylepšenie. Za nás je to dobrá vec, ktorá tu doposiaľ chýbala. Ak si chcete napríklad z chuti zaspievať no nepoznáte presné slová, s iPhonom, iPadom alebo Macom v ruke to zvládnete.

Texty sú k dispozícii k veľkému množstvu skladieb. Tu však treba upozorniť, že ich nenájdete úplne všade. Záleží len od autora, či ich sem medzičasom pridal alebo nie… Otvoriť ich viete počas prehrávania čiastočne alebo na celej obrazovke. Všetko sme popísali v návode nižšie. Poďme na to:

Návod: Ako zapnúť/vypnúť texty v Apple Music na iPhone či iPade?

  1. Otvorte si aplikáciu Apple Music na vašom iPhone alebo iPade.
  2. Vyberte si požadovanú skladbu, kde chcete zobraziť text.
  3. V ľavom dolnom rohu sa nachádza ikonka (s úvodzovkami v textovej bubline). Pokiaľ je to možné, kliknite na ňu. V prípade, že je sivá, text nie je dostupný.
  4. Ak vám nestačí čiastočné zobrazenie (tak že dokážete regulovať popri sledovaní textu stav prehrávania a hlasitosť), potiahnite prstom priamo po veršoch smerom dohora. Získate režim pre celú obrazovku.
  5. Hotovo

Poznámka: Celý návod bol vytvorený na iOS 14/iPadOS 14!

Prečítajte si tiež  Apple Watch Edition stoja viacej ako luxusné auto!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.