Hlasový asistent Siri je tu s nami už od roku 2011. Spoločnosť Apple ho prvýkrát použila v iPhone 4S. Od tej doby prešiel zásadným vývojom. Aj napriek tomu, že ste možno zvyknutí na ženský hlas, existuje nastavenie, ktoré ho premení na mužský. Tak isto si viete zmeniť aj jej prízvuk podľa lokality, ktorú si určíte, alebo ktorá vám najviac vyhovuje.

Siri vie prispôsobiť hlas aj prízvuk

Pokiaľ používate Siri, mali by ste vedieť, že tu existujú rozsiahle možnosti konfigurácie. Nejde len o zmenu samotného jazyka. Ak niekedy hlasovému asistentovi nerozumiete, môžete mu zmeniť jeho prízvuk podľa toho, ktorý vám najviac vyhovuje. Je to jednoduché nastavenie. Zmeniť vám ho potrvá sotva niekoľko sekúnd a môže mať výrazný vplyv na komfort používania.

Tak isto si viete popri prízvuku nastaviť aj pohlavie Siri. Sami si určíte, či bude váš iPhone hovoriť mužským alebo ženským hlasom. Všetko zvládnete týmto postupom:

Návod: Ako zmeniť pohlavie a prízvuk Siri?

  1. Otvorte aplikáciu Nastavenia.
  2. Vyberte z ponuky Siri a vyhľadávanie.
  3. Kliknite na položku Hlas Siri.
  4. Zvoľte Prízvuk a Pohlavie.
  5. Hotovo.

Upozornenie: Po kliknutí na novú možnosť v rámci prízvuku a pohlavia sa vám pravdepodobne ukáže text „Sťahujem“. Dôvod je taký, že Apple tieto nastavenia nemá defaultne v iOS (záleží tiež od regiónu), z dôvodu šetrenia miesta.

Akonáhle sa teda používateľ rozhodne doplniť si nový štýl jazyka, musí počítať s tým, že mu ubudne pár MB z pamäte a tak isto bude chvíľu čakať. Celý proces si vyžaduje aj pripojenie na Wi-Fi.

Návod: Ako zmeniť pohlavie a prízvuk Siri?
Návod: Ako zmeniť pohlavie a prízvuk Siri?
Prečítajte si tiež  Siri vás už odpočúvať nebude. Nepríjemnú funkciu môžete deaktivovať.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -