Hlasová asistentka z dielne Apple by sa v budúcnosti mohla dočkať parádnych vychytávok. Jednou z nich má byť aj možnosť odčítania z pier a to na základe snímania pohybu priamo z iPhonu či Macu. Siri by sa tak aktivovala aj bez toho, aby bolo potrebné neustále počúvať príkazy mikrofónom.

Na tento scenár poukazuje novo objavená patentová prihláška s názvom “Detekcia kľúčových slov pomocou snímania pohybu”. V patente sa uvádza, že údaje sa zberajú zo snímača pohybu, ktorý sleduje ústa používateľa keď práve rozprávajú.

Vďaka tomuto aspektu bude Siri rozumieť slovám alebo frázam, ktoré následne vyvolajú ľubovoľnú funkciu iPhonu, či iného zariadenia. Ovládanie tak bude opäť prístupnejšie aj pre ľudí, ktorí trpia vážnym zdravotným hendikepom. Rovnako sa to však môže hodiť aj bežným používateľom, pokiaľ práve nemôžu nahlas rozprávať.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia od Apple zaostáva vo vývoji za konkurenciou. Kedy sa jej dočkáme?

So Siri sa budeme rozprávať bez zvuku

Prihláška tiež pracuje s možnosťou eliminácie okolitého šumu, čím sa zredukuje nechcený zvuk pri nahrávaní príkazov pre Siri. V praxi by to znamenalo, že pred kamerou iPhonu by stačilo pošepky, alebo úplne bez vydania hlasu povedať jeden z príkazov, na čo by zariadenie automaticky zareagovalo.

Siri čítanie z pier
Zdroj: PPUBS

Táto vychytávka by mohla nájsť využitie hlavne v komunite hluchonemých používateľov, alebo ľudí s rečovou vadou. Práve tí by sa nemuseli spoliehať iba na dotyk obrazovky a písanie textu.

Táto ambícia by mohla byť v budúcnosti prepojená s vlastnou umelou inteligenciou, na ktorej má Apple pracovať. Kalifornský gigant však v tejto kategórii ešte má čo doháňať.

Pôvodne sa príchod umelej inteligencie od Apple odhadoval na rok 2024, no tento dátum sa zrejme ešte bude posúvať. Konkurenti pri tom už ponúkajú bežným ľuďom funkčné služby a produkty, čo pre Apple nie je dobrá správa.

Apple umelá inteligencia
Zdroj: The AIGrid

Známy analytik Ming-Chi Kuo vyrukoval s informáciou, že napriek vysokým cieľom sa spoločnosti Apple nepodarí naplniť pôvodný plán.

Podľa neho nič nenasvedčuje tomu, že by spoločnosť Apple mala v roku 2024 predstaviť, alebo integrovať softvérové alebo hardvérové produkty s umelou inteligenciou v hlbšej miere, ako dnes.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -