iPhone 12 Pro/12 Pro Max a LiDAR skener

S novými technológiami prichádzajú aj nové možnosti. V minulosti by nás ani nenapadlo, že iPhone dostane technológiu, ktorá zvládne skenovanie okolia a predmetov v 3D. Rok 2020 ju ale priniesol a vy si s jej pomocou môžete zmerať výšku človeka. Celý postup nájdete v texte nižiše.

Ešte predtým, ako sa do toho pustíme, upozorníme, že LiDAR dokážete využívať na XY iných spôsobov. Okrem pokročilých vylepšení v oblasti fotografie prináša aj zážitky súvisiace s rozšírenou realitou, možnosti rýchleho merania predmetov alebo skenovanie priestorov a mnoho iného. Je len na vás, či dokážete využiť tento potenciál.

Návod: Ako zmerať výšku človeka pomocou iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max?

  • Vezmite iPhone 12 Pro/12 Pro Max a otvorte aplikáciu Meradlo (Measure)
  • Teraz namierte obraz z kamery na osobu, ktorej výšku chcete zmerať. Tá môže sedieť alebo stáť, no musí byť viditeľná od nôh až po hlavu a ideálne pri stene (bez rušivých prvkov).
  • Počkajte niekoľko sekúnd, kým sa v hornej časti objaví čiarka s presnou výškou postavy.
  • Pokiaľ si chcete toto meranie zväčniť (aj s fotografiou), kliknite na tlačidlo „+“ v spodnej časti aplikácie.
  • Pokiaľ chcete zmerať výšku iného človeka alebo meranie jednoducho zopakovať, otočte svoje telefón do priestoru a následne ho znova namierte na osobu. Proces sa reštartuje.
  • Dôležitá poznámka na záver: ak má meraná osoba rúško, systém ju bude mať s vysokou pravdepodobnosťou problém identifikovať (bude ju považovať za predmet, keďže využíva aj detekciu tváre).

Do komentára nám napíšte, či sa vám to podľa nášho návodu podarilo a ak máte iné tipy na využitie LiDARu, podeľte sa o ne. Budeme radi za každý váš postreh a príspevok do debaty.

Prečítajte si tiež  iPhone 12: Unikol dizajn spredu aj zozadu. Čo nás presne čaká?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.