Apple už dlhšiu dobu ponúka možnosti zdieľania obrazovky prostredníctvom služby AirPlay 2. Tá sa medzičasom dostala do mnohých TV od rôznych výrobcov a tak nemusíte mať na tento proces nutne Apple TV. V dnešnom návode vám ukážeme, ako zrkadliť obrazovku iPhonu na TV, behom niekoľkých sekúnd.

Pár základných informácií o zrkadlení obrazovky

Ako sme už naznačili vyššie, samotný proces nie je možné používať na akomkoľvek type televízora. Potrebujete preto novší model, ktorý podporuje AirPlay 2. Vo veľkom ho nájdete napríklad v zariadeniach od Samsungu prípadne LG (a u mnohých ďalších výrobcov).

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

V princípe platí, že na to aby sa AirPlay 2 objavilo vo vašej TV, nemala by byť staršia ako 2-3 roky. Výrobcovia (napríklad Samsung) sem túto službu pridávali aj formou aktualizácie pre modely, ktoré ňou neboli štandardne vybavené.

Druhá dôležitá podmienka je nutnosť pripojenia (iPhonu a TV) na rovnakej Wi-Fi sieti, ktorá by mala byť stabilná a kvalitná. Práve prostredníctvom nej prebieha celý proces premietania. Akonáhle ste si istí, že máte k dispozícii AirPlay 2 a televízor je na rovnakej sieti ak iOS zariadenie, môžete pokračovať nižšie.

Návod: Ako zrkadliť obrazovku iPhonu na TV?

  1. Otvorte si na vašom zariadení Ovládací panel.
  2. Kliknite na položku Zrkadlenie obrazovky (zvyčajne je na ľavej strane).
  3. Vyberte si zo zoznamu televízor (môže sa ich tu objaviť viac).
  4. Na TV sa vám môže objaviť kód. Pokiaľ sa tak stane, jednoducho ho prepíšte do otvoreného okna v iOS zariadení.
  5. Hotovo, teraz by mal váš telefón spoľahlivo premietať na TV všetko, čo na ňom robíte.
Návod: Ako na iPhone zrkadliť obrazovku na TV cez AirPlay 2?
Návod: Ako zrkadliť obrazovku iPhonu na TV?
Prečítajte si tiež  Apple predstaví už o pár dní nové AirPods. Na inovácie, ale zabudnite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.