Prednedávnom sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa vám pokúsili vypísať 3, podľa nás najdôležitejšie, príčiny, ktoré znižujú výdrž batérie vo vašom zariadení. Dnes prinášame druhý diel, v ktorom nájdete ďalšie tri veci, ktoré by ste mali obmedziť alebo vypnúť v prípade, že vám veľmi rýchlo ubúdajú percentá!

Lokalizačné služby

Pokiaľ používate lokalizačné služby, tak určite viete, že ide o jedného z najväčších “žrútov batérie”. Niekedy sú však potrebné, napríklad vtedy, ak ste stratili iPhone a chcete ho vystopovať pomocou služby “Find my iPhone”. iOS 8 vám umožňuje vypnúť/zapnúť lokalizačné služby pre jednotlivé aplikácie. Všetko to nájdete v: Nastavenia/Súkromie/Lokalizačné služby. Tu si zvolíte len tie najdôležitejšie aplikácie, ktoré budú mať prístup k vašej polohe. Výsledok by sa mal pri dostatočnom vylúčení aplikácií podpísať na výdrži batérií pomerne výrazne!

- Reklama -
Lokalizačné služby - svetapple.sk
Lokalizačné služby – svetapple.sk

Automatické aktualizácie

Automatické aktualizácie sú síce super, no podpisujú sa aj na väčšom úbytku batérie. Pokiaľ teda nemáte problém s manuálnym aktualizovaním, vypnite si ich v Nastavenia/ iTunes a AppStore/ Automatické sťahovania/ vypnite “aktualizácie”. Telefón vám vďaka tomu nebude pracovať vždy, keď sa pripojí na Wi-Fi a objaví novú aktualizáciu!

Automatické aktualizaácie - svetapple.sk
Automatické aktualizaácie – svetapple.sk

Osviežovanie aplikácií na pozadí

Od príchodu iOS 7 ponúkajú naše iPhony či iPady funkciu, ktorá umožňuje aplikáciam, bežiacim na pozadí, aktualizovať dáta pomocou Wi-Fi alebo mobilnej siete. Používateľ však z toho nemá častokrát žiaden úžitok, aplikácie akurát znižujú výdrž batérie. Pokiaľ teda chcete túto funkciu vypnúť, stačí zájsť do Nastavenia/Všeobecné/Osviežovanie aplikácií na pozadí.

Osviežovanie aplikácií na pozadí - svetapple.sk
Osviežovanie aplikácií na pozadí – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.