Fotenie s hlasovým povelom

Spoločnosť Apple vytvára jednoduché návody, pomocou ktorých sa naučíte ovládať najrôznejšie funkcie na vašom iPhone, iPade, Macu, Apple Watch či ďalších produktoch. Poväčšine sa jedná o banálne a jednoduché funkcie. Dnes vám ale ukážeme niečo, čo ste zrejme nepoznali.

Tvorcovia operačného systému iOS mysleli aj na ľudí, ktorí nemôžu používať svoje ruky a mobilné zariadenie ovládajú hlasom. Presne za týmto účelom vznikli hlasové povely v prístupnosti. V prípade, že ich máte aktivované, na telefóne môžete vykonávať prakticky čokoľvek tým, že mu to len poviete.

Pochopiteľne, celý proces je o niečo komplikovanejší a každý povel chvíľu trvá. Na konci dňa však vaše zariadenie urobí presne to, čo ste od neho požadovali.

Nasledujúce video vám predvedie, ako si vytvorí selfie človek, ktorý trebárs nemôže používať ruky. Celé je to veľmi jednoduché.

Pokiaľ máte aj vy nejaké menej známe tipy, týkajúce sa operačného systému iOS, iPadOS, macOS, watchOS a ďalších, neváhajte nám ich napísať do komentára. Radi ich spoznáme a napíšeme o nich článok.

Prečítajte si tiež  Apple láka na prémiové verzie. iPhone 15 Pro a 15 Pro Max dostane tieto exkluzívne funkcie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.