Fotenie s hlasovým povelom

Spoločnosť Apple vytvára jednoduché návody, pomocou ktorých sa naučíte ovládať najrôznejšie funkcie na vašom iPhone, iPade, Macu, Apple Watch či ďalších produktoch. Poväčšine sa jedná o banálne a jednoduché funkcie. Dnes vám ale ukážeme niečo, čo ste zrejme nepoznali.

Tvorcovia operačného systému iOS mysleli aj na ľudí, ktorí nemôžu používať svoje ruky a mobilné zariadenie ovládajú hlasom. Presne za týmto účelom vznikli hlasové povely v prístupnosti. V prípade, že ich máte aktivované, na telefóne môžete vykonávať prakticky čokoľvek tým, že mu to len poviete.

Pochopiteľne, celý proces je o niečo komplikovanejší a každý povel chvíľu trvá. Na konci dňa však vaše zariadenie urobí presne to, čo ste od neho požadovali.

Nasledujúce video vám predvedie, ako si vytvorí selfie človek, ktorý trebárs nemôže používať ruky. Celé je to veľmi jednoduché.

Pokiaľ máte aj vy nejaké menej známe tipy, týkajúce sa operačného systému iOS, iPadOS, macOS, watchOS a ďalších, neváhajte nám ich napísať do komentára. Radi ich spoznáme a napíšeme o nich článok.

Prečítajte si tiež  Apple oficiálne odštartovalo Vianočnú sezónu. Takto vám pomôže s výberom správneho darčeka pod stromček
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Taký menší typ na Siri. Podľa môjho názoru malo užívateľov vie že nejaké základne akcie ide ovládať cez Siri v Slovenčine. Napríklad ja mám takto nastavené viacej toho ale spomeniem napríklad posielanie SMS priateľke či telefonovanie. Kde poviem frázu Hey Siri, pošli holuba alebo Hey Siri,volaj žene urobí presne to čo chcem. Všetko sa to dá jednoducho! Vytvoriť skratku na danú akciu kde názov bude v Slovenčine. A takto Vám vie Siri pomáhať aj v Slovenčine

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here