Beta verzia systému iOS 17.4, ktorú spoločnosť Apple dala k dispozícii vývojárom, prináša významné zmeny v ekosystéme aplikácií. Mnoho z nich sa bude týkať výhradne krajín Európskej únie, no softvér samozrejme prinesie aj novinky v rámci globálneho meradla. Jednou z nich je možnosť prepisu textu pre podcasty.

Vývojárska beta iOS 17.4 odhalila, že epizódy a nahrávky v aplikácii Podcasts majú novú ikonu prepisu textu. Po ťuknutí na ňu sa zobrazí celý prepis podcastu podobne, ako text skladieb v Apple Music. Používatelia sa tak ľahšie dostanú k informáciám, ktoré napríklad prepočuli.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple Podcasty dostanú solídnu dávku noviniek

Prepisy sú síce generované automaticky, no zdajú sa byť dosť presné. Vytváranie prepisov pri prehrávaní podcastu trvá len niekoľko sekúnd, takže prístup k textu máte prakticky ihneď. Podporované je aj vyhľadávanie konkrétneho slova alebo frázy, pričom ťuknutím na slovo sa dostanete na príslušné miesto v epizóde. Celé je to veľmi dobre vymyslené.

Prepis textu v podcastoch
Zdroj: MacRumors

Prepisy textov v podcastoch budú dostupné v angličtine, francúzštine, nemčine a španielčine. Hostitelia a moderátori podcastov majú tiež možnosť nahrať svoje vlastné prepisy namiesto použitia automaticky vytvorenej verzie. Je to len na nich.

Systém iOS 17.4 je momentálne dostupný pre vývojárov, pričom oficiálnej verzie pre všetkých používateľov by sme sa mali dočkať v priebehu marca. Medzi ďalšie funkcie patria otvorenie App Store pre obchody tretích strán v EÚ alebo nové funkcie pre rozhranie CarPlay.

Prečítajte si tiež  Apple tvrdí, že EÚ ohrozuje bezpečnosť iPhonu. iOS 17.4 môže otvoriť dvere pre malware, či iné útoky

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -