Ako iste viete, nový lokalizátor od spoločnosti Apple ponúka aj U1 Wideband čip, vďaka čomu môžete používať funkciu presného vyhľadávania. V praxi sa AirTag spáruje s vašim iPhonom a vy ho dokážete detekovať na centimetre presne. Ak ho náhodou nepočujete, toto je veľmi dobrá pomôcka.

iPhone 12 Pro Max a AirTag
Zdroj: svetapple.sk

Pochopiteľne som sa veľmi tešil, keď mi domov prišla táto drobná novinka, nakoľko som konečne mohol využiť ultraširokopásmový čip, ktorý mám v iPhone už od roku 2019 (obsahoval ho aj predošlý iPhone 11 Pro). Žiaľ, hoci AirTag funguje absolútne bez problémov, práve prezentovaná funkcia Precision Finding nebola dostupná. Viac si o tom môžete prečítať v tomto článku.

Je síce pravda, že ju legislatíva v niektorých krajinách zakazuje a tak Apple bráni jej používaniu softvérovým zámkom. Slovenská republika ale medzi tieto krajiny nepatrí a preto som naozaj nerozumel, kde je chyba. Prešiel som snáď všetky nastavenia súkromia či svojho iCloud účtu alebo aplikácie Nájsť, no k ničomu som sa napokon nedostal.

Nastavenie Precision Finding na AirTagu je jednoduché

Keď už som začal nadobúdať dojem, že je chyba v samotnom AirTagu (pripojil som ho aj ku druhému iPhonu a tu sa dialo to isté), rozhodol som sa opýtať našich fanúšikov na Facebooku.

Netrvalo dlho a s riešením prišiel čitateľ Sebastián, ktorému sa chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať. Chyba nebola v lokalizátore ale v mojej pozornosti.

V rámci nastavení lokalizačných služieb som prehliadol jednu položku, ktorá bola neaktívna. No a to spôsobilo celé trápenie. Nakoľko nám do redakcie s týmto problémom prišlo viacero správ, rozhodol sa priniesť jednoduchý návod ako to napraviť.

  • Otvorte si Nastavenia na iPhone
  • Kliknite na Súkromné
  • Pokračujte na Lokalizačné služby
  • V zozname vyhľadajte aplikáciu Nájsť a kliknite na ňu
  • Teraz prepnite možnosť „Nikdy“ na možnosť „Pri používaní apky“
  • Hotovo

Ak ste vykonali tento postup správne a vlastníte iPhone 11/11 Pro, prípadne iPhone 12/12 Pro s U1 čipom, otvorte si aplikáciu nájsť a skúste kliknúť na zelené tlačidlo na pravej strane. Funkcia Precision Finding je od tejto chvíle dostupná.

Prečítajte si tiež  Apple razantne zmení App Store, začne od 7. septembra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.