Ako iste viete, nový lokalizátor od spoločnosti Apple ponúka aj U1 Wideband čip, vďaka čomu môžete používať funkciu presného vyhľadávania. V praxi sa AirTag spáruje s vašim iPhonom a vy ho dokážete detekovať na centimetre presne. Ak ho náhodou nepočujete, toto je veľmi dobrá pomôcka.

iPhone 12 Pro Max a AirTag
Zdroj: svetapple.sk

Pochopiteľne som sa veľmi tešil, keď mi domov prišla táto drobná novinka, nakoľko som konečne mohol využiť ultraširokopásmový čip, ktorý mám v iPhone už od roku 2019 (obsahoval ho aj predošlý iPhone 11 Pro). Žiaľ, hoci AirTag funguje absolútne bez problémov, práve prezentovaná funkcia Precision Finding nebola dostupná. Viac si o tom môžete prečítať v tomto článku.

Je síce pravda, že ju legislatíva v niektorých krajinách zakazuje a tak Apple bráni jej používaniu softvérovým zámkom. Slovenská republika ale medzi tieto krajiny nepatrí a preto som naozaj nerozumel, kde je chyba. Prešiel som snáď všetky nastavenia súkromia či svojho iCloud účtu alebo aplikácie Nájsť, no k ničomu som sa napokon nedostal.

Nastavenie Precision Finding na AirTagu je jednoduché

Keď už som začal nadobúdať dojem, že je chyba v samotnom AirTagu (pripojil som ho aj ku druhému iPhonu a tu sa dialo to isté), rozhodol som sa opýtať našich fanúšikov na Facebooku.

Netrvalo dlho a s riešením prišiel čitateľ Sebastián, ktorému sa chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať. Chyba nebola v lokalizátore ale v mojej pozornosti.

V rámci nastavení lokalizačných služieb som prehliadol jednu položku, ktorá bola neaktívna. No a to spôsobilo celé trápenie. Nakoľko nám do redakcie s týmto problémom prišlo viacero správ, rozhodol sa priniesť jednoduchý návod ako to napraviť.

  • Otvorte si Nastavenia na iPhone
  • Kliknite na Súkromné
  • Pokračujte na Lokalizačné služby
  • V zozname vyhľadajte aplikáciu Nájsť a kliknite na ňu
  • Teraz prepnite možnosť „Nikdy“ na možnosť „Pri používaní apky“
  • Hotovo

Ak ste vykonali tento postup správne a vlastníte iPhone 11/11 Pro, prípadne iPhone 12/12 Pro s U1 čipom, otvorte si aplikáciu nájsť a skúste kliknúť na zelené tlačidlo na pravej strane. Funkcia Precision Finding je od tejto chvíle dostupná.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.