Nový operačný systém iOS 14 priniesol viacero užitočných noviniek. Jednou z nich je aj možnosť nastaviť si predvolenú aplikáciu pre e-mailového klienta. V dnešnom návode vám ukážeme postup ako na to. Zvládnete to za pár sekúnd.

Nemusíte používať aplikáciu Mail. V App Store sú oveľa lepšie alternatívy

Samozrejme, toto je vec subjektívneho pohľadu. My v redakcii sme ale presvedčení, že Apple nemá tu najlepšiu e-mailovú aplikáciu v porovnaní s konkurenciou. V internetovom obchode App Store nájdeme oveľa šikovnejší softvér, s ktorým sa aj lepšie pracuje.

Našim odporúčaním je napríklad Spark. Podporuje IMAP, Gmail, Outlook, iCloud, Yahoo a Exchange a stiahnete ho úplne zadarmo. Po rýchlom nastavení prejdete do veľmi prehľadnej a jednoduchej aplikácie. K dispozícii je tu napríklad užitočná funkcia „Smart Inbox“, ktorá vás zbaví každodenných spamov, reklamných ponúk a podobne.

Návod: Zmeňte si predvolenú e-mailovú aplikáciu na svojom iOS zariadení

  • V prvom rade si vyberte a nainštalujte novú e-mailovú aplikáciu.
  • Otvorte Nastavenia na zariadení.
  • V spodnej časti vyberte aplikáciu (napríklad Spark).
  • Vyberte položku Predvolená e-mailová appka.
  • Kliknite na vami vybranú e-mailovú appku.
  • Hotovo!

Poznámka: V princípe rovnakým postupom dokážete zmeniť aj predvolený prehliadač. Safari je síce super, no niekto môže byť zvyknutý na Google Chrome. Ak chcete vedieť o tejto téme viac, kliknite na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 sa nevyrába iba v Čine. Apple do produkcie zapojilo aj ďalšiu krajinu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.