Telefonovanie do iných krajín je v súčasnej dobe úplne normálnou záležitosťou. Ľudia sa však často stretávajú s problematickými predvoľbami. Nie vždy ich poznajú a tak po nich musia manuálne pátrať. Na tento problém existuje riešenie. Môžete si zapnúť ich automatické vypĺňanie. V tomto návode vás naučíme, ako na to…

iPhone a automatické predvoľby

V dnešnom svete je úplne bežné, že v rámci práce (alebo aj v súkromí) komunikujeme s rôznymi osobami z celého sveta. Predvoľby však bývajú takmer vo všetkých prípadoch odlišné. Bežný smrteľník preto nemá šancu, aby si ich zapamätal.

Z tohto prostého dôvodu existuje v iPhone šikovná funkcia, ktorá sa nazýva Asistent vytáčania. Akonáhle zadáte telefónne číslo, zariadenie ho samo priradí ku správnej predvoľbe. Celý proces trvá iba veľmi krátko a vôbec ho nepostrehnete. Napriek tomu vám však ušetrí desiatky minút času.

Ešte pred tým ako začneme, radi by sme upozornili, že tento asistent býva vo väčšine prípadov automaticky zapnutý. Nemusí to byť však samozrejmosť, prípadne sa z času na čas nejakým nedopatrením deaktivuje. Pokiaľ teda máte akékoľvek problémy, odporúčame ho skontrolovať podľa tohto postupu:

  • Otvorte si Nastavenia na vašom iPhone.
  • Z ponuky vyberte položku Telefón.
  • Po jej rozkliknutí scrollujte úplne dole.
  • Nachádza sa tu prepínač pre Asistent vytáčania. Prepnite ho do polohy „zapnuté“.
  • Hotovo. Asistent vytáčania automaticky určí správnu miestnu alebo medzinárodnú predvoľbu…
Prečítajte si tiež  Apple predstavil nový macOS Sierra!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.