PlayStation 5 a jeho povrchová úprava

Herná konzola PlayStation 5 mala byť veľkolepá a to sa jej aj podarilo. Vývojári a dizajnéri sa zamerali na riešenia, ktoré nie sú bežné. Po dlhých mesiacoch navrhli špeciálnu povrchovú úpravu ovládača DualSense, ktorá sa následne dostala aj na skelet konzoly či ďalšie príslušenstvo.

Pokiaľ by sme sa zamerali len na ovládač, dokopy by sme tu narátali cez 40 000 PS symbolov, ktoré na jednej strane vyzerajú dobre a na strane druhej sú aj funkčné. Vďaka ich prítomnosti sa vám DualSense nebude šmýkať v rukách, no takisto sa nemusíte obávať príliš drsného povrchu.

Symboly sú v detailoch veľmi maličké, ich približná šírka predstavuje 0,5 mm a výška 0,3 mm. Menej pozorné oko si zrejme ani nevšimne, že povrchová úprava má unikátny tvar.

Samotná textúra bola na ovládač aplikovaná v dvoch vrstvách a Sony starostlivo vyberalo z viacerých návrhov a riešení. Trvalo mesiace, kým firma dospela ku konečnému verdiktu, ktorý sa nachádza na konzole a príslušenstve.

Na záver sa hodí doplniť, že hoci je tento detail veľmi šikovný a elegantný, v praxi má aj negatívny dopad na používanie ovládača. Jeho farba je biela a samotná štruktúra je magnetom na špinu. Ľahko sa tu teda tvoria usadeniny (viď galéria), ktoré sa ťažko čistia.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Páči sa vám tento dizajn alebo preferujete jednoduchšie a elegantnejšie riešenie?

Prečítajte si tiež  Apple vydáva novú beta verziu macOS Monterey 12.2 pre developerov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsector
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.