Spoločnosť Apple predstavila novú funkciu s názvom SharePlay, ktorá umožňuje zdieľať prehrávané video medzi viacerých účastníkov Face Time videohovoru. Tí ho navyše vedia sami kedykoľvek zastaviť, pretočiť a znovu spustiť

Pokiaľ sa chcete naučiť používať túto funkciu sami, nakoľko môže byť veľmi užitočná najmä počas pandémie COVID-19, v prvom rade sa uistite, že všetci účastníci hovoru majú operačný systém iOS 15.1 alebo novší. Ak áno, môžete začať so zdieľaním.

Najprv vytvorte videohovor s jedným alebo s viacerými účastníkmi. Akonáhle prebieha, môžete sa gestom potiahnutia prsta zdola nahor dostať do menu operačného systému iOS a iPadOS a následne vybrať apku, ktorá SharePlay podporuje.

Jednou z nich je napríklad aj Apple TV+.

Funkcia SharePlay má viacero nastavení 

V apke si následne vyberiete obsah, ktorý chcete zdieľať a spustíte jeho prehrávanie. Potom chvíľu počkáte, kým sa všetko zosynchronizuje a môžete si s osobou na druhej strane užívať film, seriál alebo pokojne aj video.

Prečítajte si tiež  Apple CarPlay je jedna z najdôležitejších položiek pri konfigurácii nového auta!

Prehrávaný obsah je možné prepnúť na fullscreen a taktiež podporuje otočenie zariadenia na šírku pre čo najlepší zážitok.

Viac sa dozviete vo videu priamo od spoločnosti Apple:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -