Pokiaľ často pracujete na vašom iPhone, pravdepodobne sa nevyhnete občasnej nutnosti „skopírovať a prilepiť“ nejaký text alebo číslo. Všetci samozrejme vieme, ako sa to robí štandardným spôsobom. Dnes vám ale ukážeme gesto, ktoré ste skoro určite nepoznali. Je pri tom jednoduché a celý proces výrazne zrýchli. Poďme na to.

iOS a gestá

Mobilný operačný systém iOS/iPadOS má v sebe v sebe vstavané obrovské množstvo najrôznejších gest. Pomocou nich si dokážete mimoriadne zjednodušiť ovládanie. Sme presvedčení, že väčšinu z nich poznáte a používate v praxi.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Dnes si však ukážeme jedno, ktoré môže byť aj pre najzarytejšieho Apple fanúšika novinkou. Slúži paradoxne pre funkciu, ktorú možno používate každý deň. Prečítajte si náš návod, vďaka ktorému si zjednodušíte kopírovanie a následné prilepšenie textu. Je to úplne jednoduché…

Návod: Gesta pre funkciu „kopírovať a prilepiť“ na vašom iPhone.

Tento návod nebude „postupom“ tak, ako sme na to zvyknutí z iných článkov. Pôjde skôr o oboznámenie sa so šikovnými gestami. Na skúšku vám odporúčame otvoriť si novú poznámku a napísať do nej akúkoľvek vetu. Teraz postupne aplikujte tieto kroky:

  • Dvojité kliknutie na displej = Označíte slovo
  • Trojité kliknutie na displej = Označíte vetu alebo odstavec
  • 3 prsty potiahnuté k sebe (do jedného bodu) = Kopírovať
  • 3 prsty potiahnuté od seba (do priestoru) = Prilepiť

Pokiaľ vám to všetko fungovalo, samotný postup a gestá môžete používať v akejkoľvek inej aplikácii, v rámci iOS/ipadOS. V hornej časti obrazovky sa vám vždy zobrazí ikonka s textom „kopírovať“ alebo „vložiť“ (podľa čoho viete, že ste gesto urobili správne). Jednoduché však?

Návod: Používajte gesta pre funkciu "kopírovať a prilepiť" na vašom iPhone.
Návod: Používajte gesta pre funkciu "kopírovať a prilepiť" na vašom iPhone.
Návod: Používajte gesta pre funkciu „kopírovať a prilepiť“ na vašom iPhone.
Prečítajte si tiež  Apple ako obchodník so zlatom? Áno, vďaka recyklácií produktov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.