Spoločnosť Apple sa už niekoľko rokov snaží vyvinúť vlastný modemový čip pre 5G pripojenie, aby sa nemusela spoliehať na spoločnosť Qualcomm, ktorá jej tento komponent dodáva už niekoľko rokov. Ako však uvádza analytik Ming-Chi Kuo (prostredníctvom Macrumors), úsilie spoločnosti v tomto smere „zlyhalo“.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Kuo tvrdí, že jeho posledný prieskum naznačuje, že vývoj čipu sa zastavil, čo znamená, že Qualcomm zostane výhradným dodávateľom 5G čipov pre iPhone aj v roku 2023.

Predtým sa Kuo domnieval, že iPhony v roku 2023 už  budú používať vlastné 5G modemy minimálne v 80 % prípadoch. Zvyšných 20 % by naďalej pokrýval Qualcomm. Teraz to ale vyzerá tak, že americký dodávateľ bude mať stále na starosti 100 % objednávok, hoci to vo svojej nedávnej správe ani on sám neočakával…

Apple sa nevzdáva 

Zdroj: Macrumors

A aj keď je táto informácia pomerne negatívna, stále to neznamená, že Apple s vývojom vlastných 5G čipov po tomto neúspechu končí. Firma už investovala do vývoja miliardy dolárov a stále v ňom pokračuje. Jediné čo sa zmení je fakt, že všetko potrvá o čosi dlhšie než sa pôvodne predpokladalo.

Samotné 5G modemy by sa potom nemuseli objaviť len v iPhone, ale mohli by sa dostať aj do iPadov či dokonca Macov. Okrem lepšej kompatibility so zvyšným hardvérom na tom Apple ušetrí obrovské množstvo peňazí.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

V súčasnej situácii nie je jasné, prečo sa vývoj predĺžil, no cupertinský gigant sa snaží všetko vyriešiť čo najrýchlejšie, nakoľko sa chce oddeliť od svojho dodávateľa, spoločnosti Qualcomm. Dôvodom je napríklad aj zdĺhavý súdny spor z roku 2019. Uvidíme, ako to teda dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.