Spotify je aktuálne lídrom v oblasti streamovania hudby. Na svete nenájdete inú spoločnosť, ktorá by mala toľko platiacich používateľov ako práve táto platforma. Vývojári to veľmi dobre vedia a chcú aby to tak aj ostalo. Možno aj preto Spotify prišiel na iOS s perfektným časovačom. Pozrite sa ako funguje…

Spotify prišiel na iOS s perfektným časovačom! Na Androide bol už dlhšie…

Možno by ste povedali, že vrámci aplikácii ako je Spotify platí akási univerzálnosť. Inými slovami to čo funguje na Androide by malo automaticky fungovať aj na operačnom systéme iOS. Nie je to ale celkom pravda.

Švédsky poskytovateľ streamovanej hudby prišiel ešte začiatkom roka s časovačom pre operačný systém Andorid. Niektorí používatelia iOS, ktorí to zaznamenali čakali, že update príde automaticky aj pre nich. To sa ale nestalo. Na časovač v appke museli čakať až do dnešného dňa. Napokon sa ale dočkali. Môžete si ho vyskúšať na iPhone či iPade aj vy!

Ako funguje časovač v Spotify na iPhone či iPade?

Pre tých, ktorí nevedia ako nová funkcia funguje je tu krátke vysvetlenie. Je určená predovšetkým pre ľudí, ktorí počúvajú hudbu počas toho ako idú späť.

Určite sa nájdu aj medzi vami takí, ktorých dokážu určité melódie úplne uvolniť či upokojiť. Títo jedinci pri nich padnú do snov bez toho aby o tom vôbec tušili. To isté platí povedzme aj o upokojujúcich zvukoch prírody, na ktoré však používame primárne iné aplikácie.

Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Spotify prišiel na iOS s perfektným časovačom! – svetapple.sk

No a presne na to je tu tento časovač. Jednoducho si sem zadáte čas, kedy chcete aby telefón skončil s prehrávaním a môžete mať istotu, že nebude hrať hudba počas celej noci. Ak si to viete správne nastaviť, pár desiatok minút po tom ako zaspíte, automaticky “zaspí” aj vaše zariadenie. Nebude sa teda vybíjať a tak isto nebude zbytočne “naprázdno” bežať jeho reproduktor.

Streamovacia služba túto novinku sprístupňuje postupne formou aktualizácie appky. Ak vám teda nefunguje, skontrolujte či máte najnovšiu verziu. Ak vám ešte aktualizácia neprišla, buďte trpezliví, môže to trvať pár hodín či dokonca niekoľko dní.

Návod na to ako používať časovač v Spotify na iPhone či iPade.

Samozrejme sme sa pre vás rozhodli priniesť aj krátky návod, v ktorom vám popíšeme, kde presne funkciu vrámci aplikácie nájdete a ako ju zapnete. Poďme teda na to:

  1. Zapnite si na iPhone/iPade aplikáciu Spotify
  2. Teraz si vyberte skladbu alebo podcast podľa toho, na čo máte chuť.
  3. Kliknite na obrazovku aktuálne prehravaného obsahu
  4. Teraz v prípade, že počúvate hudbu kliknite na 3 malé bodky, ktoré sa nachádzajú v pravom hornom rohu aplikácie. V prípade, že počúvate Podcast, kliknite na ikonku mesiaca, ktorá sa nachádza tiež v pravom hornom rohu.
  5. Objavil sa zoznam rôznych úkonov. V dolnej časti nájdete možnosť “časovač vypnutia”. Kliknite na ňu.
  6. Tu si už iba nastavte ideálny čas, kedy chcete aby váš iPhone/iPad prestal prehrávať obsah na platforme Spotify
  7. Hotovo!

Ako môžete vidieť, nastavenie je veľmi jednoduché a večer pred spaním vám zaberie sotva niekoľko sekúnd. Ak teda chcete službu používať aj s týmto účelom, už viete ako na to bez zbytočného niekoľkohodinového prehrávania.

Do komentárov nám nezabudnite napísať, čo si o novej možnosti v tejto aplikácii myslíte. Budete ju využívať alebo s hudbou či podcastom zaspávať nedokážete? Je to celkom zaujímavá téma na diskusiu, preto by sme radi poznali aj váš názor. Smelo do toho…

Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here