Hoci sme len prednedávnom písali článok o tom, že Spotify je podľa expertov zastaralý, pokračuje v úspešnom období. Za posledné obdobie si nazbierala toľko predplatiteľov, koľko má obyvateľov Slovenská republika. Spotify používa o 5 miliónov ľudí viac ako tomu bolo v lete. Slušný výsledok nie?

Spotify používa o 5 miliónov ľudí viac ako tomu bolo v lete.

Na službu sa v poslednej dobe ženie vlna kritiky. Dôvod je ten, že podľa expertov nie je dosť rozšírená v krajinách, v ktorých by rozšírená mohla byť. Konkurenčná služba Apple Music sa napríklad nachádza až v o 30 krajinách viacej ako práve jeden zo zakladateľov počúvania streamovanej hudby.

Ďalším problémom sú marže. Spotify vraj žije len vďaka dobrosrdečnosti vydavateľských spoločnosti. To ako tomu je naozaj my posúdiť nevieme. Čo však vieme je to, že služba je minimálne veľmi obľúbená medzi ľuďmi. Spoločnosť dnes oznámila svoje výsledky k 30. septembru 2019. Tie sú o dosť lepšie ako v júni toho istého roka. Kým v období pred 3 mesiacmi mala približne 108 miliónov predplatiteľov, dnes ich je už 113 miliónov. Hoci to nemusí vyzerať akokoľvek pozitívne, v skutočnosti je to veľmi príjemný nárast.

Narástli aj aktívni používatelia. Dá sa povedať, že dosť výrazne…

Tak isto narástol aj počet aktívnych používateľov. Tí používali 3 mesiace dozadu službu „len“ v počte 232 miliónov. Dnes však služba eviduje až 248 miliónov používateľov, čo je slušné číslo. Ide o ľudí, ktorí používajú službu v bezplatnej verzii s tým, že musia rátať s reklamou. Spotify nezabudlo vo svojej poslednej správe rýpnuť aj do konkurencie.

V tej sa uvádza, že má stále približne 2 krát viac predplatiteľov ako práve Apple Music. Posledný známy údaj z leta 2019 hovoril o približne 60 miliónoch pre jablkovú službu. Počet sa ale mohol zásadne zmeniť. Obzvlášť ak prišli nové iPhony a veľa ľudí sa rozhodlo službu po prvý krát vyskúšať. Skúsme si teda počkať aj na výsledky Apple. Používaš Spotify alebo platformu, od jablkovej spoločnosti?

Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Prečítajte si tiež  Takto by sme chceli aby vyzeral iPhone SE 2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.