Je všeobecne známe, že v Cupertine chcú, aby boli ich zariadenia prístupné aj pre ľudí, ktorí trpia určitým zdravotným hendikepom. Je jedno či hovoríme o inteligentných hodinkách Apple Watch, iPhone, iPade alebo Macu. Všetky produkty majú napríklad možnosť nastavenia jednoduchého hlasového ovládania.

Čo ste ale možno nevedeli je, že Apple Watch sú dokonalo prispôsobené aj pre ľudí na vozíku. Vývojári zakomponovali do aplikácie Tréning viacero cvikov, ktorými môžu napríklad posilniť ruky. Z pochopiteľných dôvodov ich neuvidíte pri štandardnom nastavení hodiniek. Musíte preto vykonať zmenu, ktorú popisujeme v nasledujúcom texte.

Otvorte si aplikáciu Watch na svojom iPhone. Pokračujte do sekcie Zdravie > Profil v apke Zdravie > Upraviť (v pravom hornom rohu) > Vyberte Invalidný vozík (Nenastavené/Nie/Áno) > Hotovo.

Teraz máte na hodinkách tréningy prispôsobené pre použitie s vozíkom. Nájdete ich v zelenej aplikácií Tréning a po ich spustení môžete začať cvičiť. Pokiaľ vám niečo nie je jasné, pozrite si video nižšie, pochádzajúce priamo od Apple.

https://youtu.be/qE18JFFTBmM
Prečítajte si tiež  Apple Watch Sport Band stojí výroba 2 $. Apple si pýta 49 $.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.