Prednedávnom sme ťa informovali o tom, že aktualizácia iOS 9.1 má problémy s Touch ID. Do redakcie nám ale prišiel tip, funkčnosť Touch ID sa dá zlepšiť! Vyskúšali sme to a naozaj nám to funguje, preto sa o to podelíme aj s tebou v nasledujúcom článku!

Všetci, ktorí používame Touch ID vieme, že nieje úplne 100%. Občas sa stane, že sa zariadenie neodomkne na prvý pokus, v tých horších prípadoch, až po zadaní kódu.

Riešenie

Jedno z najjednoduchších, ale funkčných riešení je naskenovať si prst, ktorý používaš najčastejšie viac krát. Ja som si naskenoval pravý palec, ktorý používam na odblokovanie naskenoval 3 krát, ako Prst 1,  Prst 2 a Prst 3. Samozrejme ako si ich nazveš je úplne na tebe. Pri skenovaní som taktiež trošku zmenil polohu, aby mal iPhone čo najviac dát daného prstu. Prípadne pri treťom odtlačku príde vhod,  keby si ten prst naskenoval, keď je trosku špinavý či mastný.

touch-id-svetapple

Pomohlo?

Michal, ktorý nám poslal tip tvrdil, že mu to pomohlo, preto sme to pochopiteľne skúsili aj my. Znelo to ako super nápad a teraz vidím, že mi to pomohlo a už sa mi skoro vôbec nestáva, že by som neodomkol telefón na prvý pokus.

Za tip ďakujeme nášmu čitateľovi Michalovi Martinickému.

Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here