Spoločnosť Apple predstavila začiatkom roka prvú externú klávesnicu, na ktorej sa nachádza aj snímač odtlačkov prsta Touch ID. Pomocou neho môžu používatelia odomykať počítač alebo potvrdzovať platby cez Apple Pay. No a práve tu nastáva problém.

Internetové stránky 9to5Mac a Macworld spozorovali pri testovaní Magic Keyboard a MacBooku zvláštne správanie Touch ID ak je MacBook zatvorený. Konkrétne ide o situáciu, kedy na počítači nepoužívate vstavaný displej ale spoliehate sa na externé riešenie (akoby ste mali desktop).

Je zrejmé, že pokiaľ je MacBook zatvorený používateľ sa nemá ako dostať ku tlačidlu Touch ID (v rámci jeho vlastnej klávesnice).

Nakoľko však majitelia môžu obísť tento problém pomocou externej Magic Keyboard, je trochu smutné, že Apple nedoriešilo takýto zásadný detail.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Ak napríklad chcete odomknúť počítač alebo zaplatiť cez Apple Pay, musíte vždy otvoriť displej alebo napísať heslo/kód. A to nie je pohodlné.

Touch ID cez Magic Keyboard nefunguje na každom MacBooku 

Netreba zabúdať, že samotné Touch ID funguje len na MacBookoch, ktoré majú ARM procesory Apple Sillicon. Pokiaľ si ich niekto kúpi ako univerzálne zariadenie, absencia funkčnosti snímača odtlačku prsta v zatvorenom stave ho môže zamrzieť.

Je nám úplne jasné, že Apple toto obmedzenie vykonalo hlavne z bezpečnostných dôvodov avšak myslíme si, že riziko akéhokoľvek zneužitia je v tomto prípade minimálne. Počítač predsa len musí byť napojený na klávesnicu, ktorá sa nachádza v jeho tesnej blízkosti a ak by to chcel niekto zneužiť, mohol by si rovno otvoriť displej.

Prečítajte si tiež  Apple začalo predávať Magic Keyboard s Touch ID. Cena je dosť vysoká

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto obmedzení vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here