Spoločnosť Apple si potrpí na kvalitnom a jednoduchom spracovaní svojich návodov. Ostatne, na internete ich nájdete mnoho. Dnes si môžete pozrieť krátke video, ktoré vám pomôže aktualizovať Mac v prípade, že si s tým neviete rady!

Ako aktualizovať Mac

Či už sa to týka iPhonu, iPadu alebo Macu, pravidelné zanedbávanie updatov nie je najlepší nápad. Špeciálne v prípade, keď hovoríme o spoločnosti Apple. Aktualizácie prinášajú poväčšine opravy chýb, ktoré sa týkajú našej bezpečnosti.

Pokiaľ vývojári v Cupertine zistia, že váš Mac je možné napadnúť, okamžite vytvoria záplatu, ktorá takéto riziko eliminuje. To je hlavný dôvod, prečo by ste najnovšie verzie macOS nemali za žiadnych okolností odkladať. Ak už to ale robíte a chcete to zmeniť, v následujúcich riadkoch (+ videu) uvidíte ako:

  1. Predtým ako začnete, uistite sa, že je vaše zariadenie pripojené k internetu. Tak isto sa odporúča záloha (napríklad cez Time Machine).
  2. Pokiaľ používate systém macOS High Sierra (alebo starší), otvorte Mac App Store a stiahnite najnovšiu aktualizáciu. Potom pokračujte podľa pokynov počítača.
  3. Pokiaľ používate systém macOS Moyave (alebo novší), otvorte Nastavenia>Aktualizácia softvéru. Zobrazia sa vám všetky možné dostupné updaty (podobne ako v iOS). Následne pokračujte pomocou pokynov počítača.

TIP: Odporúčame vám zaškrtnúť kolónku automatických aktualizácií. Pokiaľ to tak urobíte, váš počítač si nainštaluje najnovší operačný systém počas noci bez toho, aby vás to akokoľvek obťažovalo. Veľmi podobne to funguje napríklad aj na iPhone alebo iPade.

https://youtu.be/EYUzcpvNRp4
Prečítajte si tiež  Nové MacBooky začínajú meškať. Problémy spôsobila špedičná firma UPS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.