Aj keď spoločnosť Apple len relatívne nedávno vydala iOS 16.4, už teraz pracuje na vylepšení tohto operačného systému, ktorý opravoval zásadné bezpečnostné nedostatky a mal by si ho nainštalovať každý.

Ako uvádza portál Macrumors, technologický gigant by mal onedlho vydať ďalší update, tentokrát iOS 16.4.1 pre všetky podporované iPhony.

V súčasnosti nie je celkom jasné, kedy bude nová aktualizácia dostupná, no predpokladá sa, že by mohla prísť na trh už na budúci týždeň. Pokiaľ sú tieto úniky pravdivé, používatelia sa jej dočkajú buď v pondelok alebo utorok.

V praxi pôjde len o menší update, čo napovedá jeho označenie. Zameriavať sa má na zlepšenie stability a tiež opravu menších nedostatkov, ktoré dnes trápia používateľov po celom svete.

iOS 16.4 opravil množstvo chýb no niekoľko ich sám spôsobil 

Apple iOS 16.4
Zdroj: SvetApple

Ako už býva zvykom, hoci iOS 16.4 priniesol mnohé dôležité vylepšenia, niektoré veci sa mu podarilo „pokaziť“. Používatelia sa konkrétne sťažujú na zhoršenú výdrž batérie, nutnosť opätovného zadávania hesla do Wi-Fi siete či nepríjemnosti s načítaním údajov v aplikácii Počasie – s čím sme mali problémy aj my v redakcii.

Nutné je však zdôrazniť, že iOS 16.4.1 bude len jednoduchou aktualizáciou a zďaleka nepôjde o posledný veľký update tejto generácie operačného systému.

Ešte príde iOS 16.5 a potom iOS 17

Spoločnosť Apple už totiž pripravuje iOS 16.5, ktorý testujú vývojári v rámci beta verzií. Vydaný má byť v priebehu mája 2023. O pár týždňov neskôr, začiatkom júna firma predstaví úplne nový iOS 17 na konferencii WWDC 2023.

Počas leta bude prebiehať jeho beta testovanie, ku ktorému sa však zrejme len tak ľahko nedostanete, pretože ho spoločnosť Apple zásadne obmedzí.

Oficiálne sprístupnenie iOS 17 pre všetkých používateľov potom prebehne v septembri, keď Apple svetu ukáže aj svoj nový iPhone 15.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aké najlepšie miesto si vybrať na protest? Predsa Apple Store!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -