Google Mapy sú neuveriteľne sofistikované a používa ich skoro každý. Okrem perfektného zobrazenia miest a vašej aktuálnej polohy poskytujú aj veľmi presnú navigáciu obohatenú o dopravné zápchy. Takisto sa tu, ale vyskytujú funkcie, o ktorých veľa ľudí nevie. Jedna z nich vám dokáže ušetriť peniaze.

Trik spočíva v tom, že v Google si kompetentní uvedomili, že veľa vodičov jazdí na spotrebu. Z bodu A do bodu B sa snažia dostať čo možno najekonomickejšie, aby ich samotná jazda stála čo najmenej. Presne preto vývojári navrhli špeciálnu funkciu ekologických trás, ktoré v reálnom čase sledujú aktuálne podmienky na ceste, dopravnú situáciu a ďalšie faktory. Na základe toho potom navrhne trasu, ktorá vám ušetrí čo najviac paliva.

V Google išli s celou touto vecou dokonca tak ďaleko, že používateľom umožňujú nastaviť si typ pohonu, ktorým disponuje ich vozidlo. Vývojári sa pri tom nezamerali len na elektromobily a vozidlá so spaľovacími motormi.

V špeciálnom filtri si môžete rozlíšiť to, či jazdíte na benzín, naftu, elektro, alebo hybrid. A ako to celé nastaviť? Odpoveď je jednoduchá.

Ako nastaviť úsporné trasy v Google Mapách? 

Google Mapy
Zdroj: Google Mapy

Otvorte si Google Mapy na svojom zariadení a v pravej časti kliknite na svoj Profil (s vašou fotkou). Teraz vyberte tlačidlo Nastavenia a kliknite na Navigácia. V spodnej časti zaškrtnite položku Uprednostniť úsporné trasy. Pod ňou si tiež možete vybrať spomínaný typ pohonu.

Spoločnosť Google sľubuje, že okrem toho, že vám táto funkcia dokáže reálne ušetriť peniaze, nakoľko vám zníži spotrebu vo vašom vozidle, sa automaticky postará aj o zníženie emisií CO2.

Okrem toho, že za svoju jazdu budete platiť vo finále menej, týmto spôsobom môže jazdiť vaše vozidlo ešte ekologickejšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako obnoviť trvalo vymazané fotografie na iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -