Spoločnosť Apple vždy hľadala tie najúčinnejšie spôsoby, ako svojim používateľom zjednodušiť život. Firma jednoducho odhalila problém, s ktorým sa z času na čas potýkame a následne sa pokúšala hľadať riešenia, aby sa ho zbavila. S jednou funkciou, s ktorou sme sa stretli len minulý rok, sa jej to skutočne podarilo.

Mnohí ani nevedia, no iOS 16 bol do veľkej miery o úprave rôznych detailov v používateľskom rozhraní, ktoré sa na prvý pohľad javia, ako nenápadné, no v praxi dávajú dokonalý zmysel. No a jeden takýto detail sa ušiel aj aplikácii Nastavenia, cez ktorú si vyberáme, do ktorej Wi-Fi siete sa prihlásime.

Možno sa teraz pýtate, o čo tu presne ide. Nebudeme teda chodiť okolo horúcej kaše. Práve v operačnom systéme iOS 16 sa totiž ocitla funkcia, vďaka ktorej si môžete zobraziť heslo od Wi-Fi siete, ku ktorej je váš iPhone v danej chvíli pripojený.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Určite sa vám už stalo, že ste heslo zabudli, prípadne vám nefungovalo jeho zdieľanie s kamarátom / rodinným príslušníkom cez platformu spoločnosti Apple.

V takomto prípade je zvyčajne nutné hľadať rôzne papieriky, poznámky, telefonovať známym alebo chytať do ruky router a pozerať sa, čo je napísané na jeho štítku. Ak však máte iPhone aspoň s iOS 16, tohto problému sa zbavíte.

Ako funguje zobrazenie hesla od Wi-Fi v iOS? 

Skvelou správou na začiatok je, že je to až smiešne jednoduché. Jediné čo musíte urobiť je otvoriť aplikáciu Nastavenia > Wi-Fi > Kliknúť na ikonu „i“ v pravej časti Wi-Fi siete, ku ktorej je váš iPhone pripojený a následne kliknúť na položku „Heslo“ (zvyčajne je skryté).

Telefón si pre istotu vypýta autentifikáciu cez Face ID alebo Touch ID, aby si bol skutočne istý, že toto heslo sa pokúša zistiť majiteľ zariadenia a akonáhle je proces úspešný, potom ho už odkryje a rovno vám ponúkne možnosť ho skopírovať.

My sme túto funkciu vo veľkom využívali pri nastavovaní niektorých prvkov inteligentnej domácnosti, ktoré sme si potrebovali pridať do Wi-Fi siete.

Namiesto zdĺhavého zisťovania hesla sme ho mali v priebehu pár sekúnd ako na podnose. Snáď sa to niekedy v budúcnosti hodí aj vám.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo macOS Sonoma pre všetkých používateľov. Toto sú všetky novinky a podporované zariadenia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.