Ako na iPhone natáčať a fotiť súčasne

Natáčanie videa a fotenie na iPhone boli kedysi dve odlišné činnosti, ktoré sa nedali nijakým spôsobom spojiť. Pokiaľ sa odohral pri spustenej kamere moment, ktorý ste si chceli zvečniť aj na fotke, museli ste si ho skrátka zastaviť a vytvoriť screenshot, prípadne použiť aplikáciu od vývojárov tretích strán.

Doba sa však našťastie posunula ďalej a vývojári pochopili, že prepojenie natáčania videa a fotenie nie je zas tak náročné. Do aplikácie fotoaparát preto pribudlo tlačidlo, ktoré vám s tým pomôže.

- Reklama -

Ak to chcete vyskúšať aj vy, v prvom rade zapnite kameru a začnite nahrávať. V pravom spodnom rohu (pri vertikálnom otočení) potom uvidíte malé biele tlačidlo, s ktorým vytvárate zábery. Každý z nich sa automaticky uloží do galérie (vždy pred natočené video).

Verte alebo nie, s touto na prvý pohľad jednoduchou funkciou majú problémy aj skúsenejší používatelia, ktorí navštevujú kameru len veľmi zriedkavo. Každopádne sa ju ale hodí poznať, nakoľko nikdy neviete, kedy sa vám zíde v praxi.

Na záver len dodáme, že sa nemusíte obávať žiadnych sekaní, chýb a ani problémov vo videu. Fotenie na ňom nezanechá vôbec žiadnu stopu a iPhone to zvláda doslova bravúrne…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.