Apple na svojich stránkach neuvádza presnú kapacitu batérie pre jednotlivé zariadenia. Namiesto toho používa informácie, ktoré hovoria o výdrži v hodinách. Vďaka čínskym certifikačným úradom (TENAA) sme sa teraz dozvedeli, koľko mAh ponúka najväčší, iPhone 12 Pro Max.

iPhone 12 Pro Max s menšou batériou

Ak sa chystáte na nákup najväčšieho iPhonu, pravdepodobne vás zaujíma, koľko vydrží na jedno nabitie. Ostatne, býva to jeden z najdôležitejších parametrov, podľa ktorých si vyberáme nový smartfón.

Apple urobilo v roku 2019 veľkú zmenu a vlajkové lode vybavilo obrovským akumulátorom. iPhone 11 Pro Max mal k dispozícii 3969 mAh, čo bol pre tento smartfón historický rekord. A aj keď sa špekulovalo, že nástupca dostane väčšiu kapacitu, napokon sa to nestalo.

Dizajnéri uprednostnili tenší rám, (z 8,1mm na 7,4mm), do ktorého vošlo menej batérie. Výsledok je teraz taký, že iPhone 12 Pro Max poskytuje „iba“ 3687 mAh. Samozrejme, že stále ide o veľmi slušné hodnoty a ak nebudete na tomto zariadení „nonstop“, bez problémov získate aj dvojdňovú výdrž na jedno nabitie.

Na druhej strane sa jedná o cca 7-8% medzigeneračný pokles, ktorý vyvoláva pochybnosti. Apple na svojich stránkach garantuje rovnaký počet hodín (výdrže), ako pri iPhone 11 Pro Max. Ak sa pýtate, ako si to môže dovoliť, odpoveď je jednoduchá. Stojí za tým procesor A14 Bionic. Ten je vyrábaný 5nm procesom a v praxi má až o 20-30% nižšiu energetickú náročnosť.

To, ako bude vyzerať výdrž v praxi nám ukáže až najbližší test. Na záver doplníme informáciu, že TENAA potvrdila ešte jeden dôležitý údaj. Týka sa operačnej pamäte RAM, ktorá sa dostala na kapacitu 6GB. Do komentára nám napíšte, či si myslíte, že 3687 mAh bude pre iPhone 12 Pro Max stačiť.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max je neuveriteľne úspešný. Apple urgentne zvyšuje jeho produkciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -