Batéria v iPhone patrí medzi najslabšie miesta Apple. Slabá výdrž batérie však môže byť aspoň o niečo predĺžená, ak vypneš alebo upravíš pár nastavení.

Nebuď závislý na lokalizácii

Zdieľanie tvojej aktuálnej polohy v iMessage alebo Messengeri od Facebooku patrí medzi najväčších požieračov energie. Neustála aktualizácia a zisťovanie tvojej polohy nie je nevyhnutná funkcia, bez ktorej sa iPhone nedá používať.
Lokalizácie vypneš nasledovne: Nastavenie > Súkromie > Lokalizačné služby

- Reklama -

Keď je Handoff zbytočnosť

Nová funkcia medzi iOS a OS X prezentuje svet plynulej práce na obidvoch platformách. To čo robíš na iPhone, môžeš dokončiť na iPade pomocou iCloudu. Ak máš len iPhone, je zbytočné mať túto funkciu zapnutú.
Handoff vypneš nasledovne: Nastavenia > Všeobecné > Handoff a navrhované aplikácie

Vypínanie zlých aplikácii

Ak patríš medzi tých, ktorý majú v iPhone naištalovaných veľa aplikácií a baví ťa ukončovať aplikácie cez multitasking, predtým ako tak urobíš, over si aplikácie, ktoré využívajú batériu najviac. Avšak vedz, že vypínanie aplikácií nie je veľmi účinné.
Využitie batérie zistíš nasledovne: Nastavenia > Batéria

Aktivita na pozadí

Táto aktivita má taktiež veľký podiel na spotrebe batérie. Po nainštalovaní aplikácie na to ale nebudeš upozornený a pri zapnutom osviežovaní na pozadí bude aktivita na pozadí aktívna. Ak chceš tieto nastavenia upravovať individuálne, prepni ovládač pri vybranej aplikácii. Komplexne toto osviežovanie vypni hneď na začiatku v nastaveniach.
Pre vypnutie postupuj nasledovne: Nastavenia > Všeobecné > Osviežovanie apl.na pozadí

Zbytočné upozornenia

Väčšina aplikácií ťa žiada o povolenie zobrazovania upozornení. Samozrejme, sú aplikácie, pri ktorých je vhodné byť upozorňovaný. Pri typoch aplikácií na úpravu fotiek je to však zbytočné, preto si skontroluj tieto nastavenia, či nie sú zbytočne zapnuté.
Upozornenia skontroluješ nasledovne: Nastavenia > Hlásenia

Multitasking

Skutočne, vypínanie aplikácii cez multitasking ti batériu neušetrí, práve naopak. Pri zapnutej appke v multitaskingu a jej následnom spustení bude spustená rýchlejšie. Po ukončení aplikácie spotrebuje viac energie, ako len obnovenie z multitaskingu. Aplikácie, ktoré sú otvorené dlho majú v multitaskingu len náhľad, prakticky screenshot.

Automatický jas

Je pravdou, že Retina displej vyzerá najlepšie na najvyššom jase. Avšak pri nízkej úrovni svetla to dobré nie je nielen preto, že oči tým trpia ale aj tým, že spotreba batéria je tak zbytočne využívaná. Preto si zapni automatický jas.
Automatický jas zapneš nasledovne: Nastavenia > Displej a jas

AirDrop

AirDrop je v skratke funkcia na zdieľanie obsahu medzi Apple produktmi. Avšak ak túto funkciu nepoužívaš, vypni ju. Hlavne preto, pretože používa pripojenie Bluetooth a počas toho, kedy je AirDrop funkcia zapnutá a ty ju nevyužívaš, batéria má oveľa väčšiu spotrebu.
AirDrop vypneš nasledovne: Ovládacie centrum > AirDrop > Vyp.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -