Aj keď sa to nezdá, váš iPhone je extrémne komplexné zariadenie, ktoré ponúka množstvo šikovných nastavení. Hoci si možno myslíte, že už všetky poznáte, dnes vám ukážeme niečo, čo s vysokou pravdepodobnosťou nepoužívate.

Ide o špeciálne nastavenie budíka, ktoré vás pravdepodobne nikdy nenapadlo. Je pri tom veľmi užitočné a rieši problémy.

Poznáte ten pocit, keď sa nachádzate v tichej miestnosti, kde sa všetci sústredia a zrazu vám začne nahlas zvoniť či vibrovať mobil aby vám pripomenul, že treba užiť tabletku?

Táto situácia nie je nepríjemná len pre vás ale aj pre všetkých ostatných. Našťastie však existuje riešenie.

Je ním funkcia takzvaného diskrétneho budíka, ktorú si môže aktivovať každý. Neslúži však na to žiaden prepínač (ako by ste možno očakávali) ale správny výber nastavení v aplikácii Hodiny. Aby sme to nezdržiavali, postup nájdete pod týmto odstavcom.

Návod: Ako spustiť diskrétny budík na iPhone? 

Diskrétny budík
Zdroj: SvetApple
  • Otvorte aplikáciu Hodiny a kliknite na položku Budík v spodnej časti.
  • Kliknutím na tlačidlo plus (+) v pravej hornej časti obrazovky pridáte nový budík alebo stlačením tlačidla Upraviť vyberiete existujúci budík a vykonáte zmeny.
  • Posuňte sa nadol a ako zvuk budíka nastavte možnosť Žiadny.
  • Potom prejdite na hornú časť tej istej obrazovky a ťuknite na položku Vibrovať.
  • Môžete si tu ponechať predvolený vzor alebo vybrať iný.
  • Po nastavení vibrácií ťuknite na položku Zvuk > Späť v ľavom hornom rohu.
  • Nakoniec ťuknite na položku Uložiť.
  • Hotovo.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.