Apple sa snaží zjednodušiť život osobám, ktoré trpia zdravotným postihnutím. Dnes si predstavíme funkciu detekcia osôb, ktorá bola vyvinutá predovšetkým pre ľudí so stratou alebo poškodením zraku.

Ešte pred tým, ako si o nej povieme viac je potrebné uviesť, že na jej fungovanie potrebujete vlastniť iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max alebo iPad Pro štvrtej a piatej generácie. Dôvodom je prítomnosť LiDAR skeneru, ktorý dokáže odmerať vzdialenosť osoby od zariadenia.

Ako na to? 

K funkcii Detekcia osôb sa dostanete nasledovne: Otvorte si Nastavenia > Prístupnosť > Skratky prístupnosti > Detekcia osôb. Funkcia bude prioritne nastavená tak, že sa aktivuje po trojitom stlačení uspávacieho tlačidla.

Potom už len stačí namieriť iPhone napríklad na ulicu a počkať na vizuálnu, zvukovú a haptickú spätnú väzbu. Všetko sme samozrejme vyskúšali aj my v redakcii a musíme povedať, že to funguje na jednotku s hviezdičkou.

Pokiaľ teda trpíte problémom so zrakom, prípadne poznáte niekoho s takouto diagnózou, kto vlastní iPhone 12 Pro alebo iPad Pro, pokojne mu funkciu nastavte a ukážte. Môžete mu v niektorých situáciách zásadne zjednodušiť život.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Facebook kompletne mení spôsob zobrazovania obsahu. Poznáme podrobnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.