Očakávaná verzia operačného systému iOS 18 má byť najväčším updatom v histórii iPhonov. Okrem revolučných prvkov generatívnej umelej inteligencie sa veľkých vylepšení dočkajú aj natívne aplikácie, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou jablkových smartfónov už od nepamäti.

Podľa zdrojov z portálu AppleInsider dostanú aplikácie Poznámky a Diktafón schopnosť prepisovať zvukové nahrávky. To umožní používateľom lepšie spravovať a organizovať svoje audio súbory.

Táto funkcia bude dostupná aj v rámci aktualizácií iPadOS 18 a macOS 15, čo naznačuje integrovaný prístup spoločnosti k rôznym platformám.

Prepisovanie audio nahrávok sa v iOS 18 stane skutočnosťou

Noviniek sa dočká aj spomínaná apka Poznámky, ktorá bude schopná generovať zhrnutia zvukových nahrávok pomocou umelej inteligencie. Úniky tiež naznačujú, že aplikácie Kalendár a Pripomienky, ako aj Kalkulačka a Poznámky, budú spolu úzko spolupracovať.

Príkladom môže byť pridávanie pripomienok alebo textových poznámok do kalendárov.

Prepis hlasu v iOS 18
Zdroj: Apple Insider

Apple plánuje oficiálne predstaviť iOS 18 spolu s ostatnými systémovými aktualizáciami počas konferencie WWDC 2024, ktorá sa uskutoční 10. júna. Hlavnou hviezdou sa stane práve spomínaný iOS 18, ktorý otvorí dvere umelej inteligencii z dielne kalifornskej spoločnosti.

Po skončení hlavnej prezentácie by mali byť prvé beta verzie týchto aktualizácií sprístupnené pre vývojárov. Ako už býva zvykom, široká verejnosť bude mať prístup k ostrým verziám v septembri.

Prečítajte si tiež  iOS 18 sa inšpiruje Apple Watch Ultra. Túto funkciu dnes iPhone nemá, no čoskoro sa to zmení

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -