S uvedením najväčšej zmeny dizajnu v histórii, operačného systému iOS 7, ktorý bol prednastavenou súčasťou iPhonu 5S so sebou priniesol aj pohybové efekty týkajúce sa pozadia, nových animácií a ďalších efektov. Kritici uvádzali informácie a výskumy o tom, že práve tieto efekty nie sú veľmi priaznivé pre zdravie ich používateľa, čo nie je celkom pravda, keďže na pohybujúce sa pozadie nepozeráš celý deň. No ak ti aj tak vadia, alebo máš pocit, že tieto efekty tvoj iPhone spomaľujú, iOS umožňuje ich vypnutie.

Kľúč k prístupnosti

Parallax efekt, ktorý spôsobí pohyb pozadia za ikonami plochy alebo upozornení, pri ktorých sa vyžaduje akcia patrí medzi dizajnové vychytávky iOS. Je však považovaný za žrúta batérie, pretože pri používaní neustále sleduje pohyb iPhonu. Dokonca až tak, že pri aktivovanom režime slabej batérie je parallax efekt vypnutý.

- Reklama -

Ďalšími pohybovými efektami sú animácie pri spustení ľubovoľnej aplikácie. Je to presne ten efekt, ktorý spôsobuje oddialenie alebo priblíženie spustenej aplikácie a taktiež animáciu po spustení zobrazenia multitaskingu aplikácií. Všetky tieto pohybové efekty a animácie majú niečo spoločné, a to Prístupnosť v Nastaveniach.

Vypneš ich nasledovne: Nastavenia >Všeobecné > Prístupnosť > Obmedziť pohyb. Po vypnutí  tejto funkcie a stlačení tlačidla Domov tak už neuvidíš animáciu oddialenia, ale plynulé vyblednutie a prepnutie na plochu. Rovnako aj pozadie sa po nakláňaní iPhonu nebude pohybovať a aj pri nastavovaní nového pozadia pri vypnutom pohybe bude funkcia zobrazenia pozadia “Perspektívne” nedostupná.

screen-shot-2013-09-24-at-11-15-28-am

Môže ťa zaujímať
- Reklama -