Vo všeobecnosti sa očakáva, že iPhone 14 Pro už nebude mať výrez tak, ako ho poznáme dnes ale novému dizajnu Face ID sa venovalo viacero špekulácií, ktoré sa v určitých detailoch medzi sebou líšia.

Na začiatku sa hovorilo napríklad o tom, že zobrazovacia jednotka poskytne v určitých miestach drobnú perforáciu pixelov, ktorú používateľ voľným okom nepostrehne a práve na tomto mieste sa budú pod displejom nachádzať senzory a kamery pre Face ID.

iPhone 14 Pro by vďaka tomu získal úplne čistý a ničím nerušený dizajn, ktorý by obsahoval maximálne jednu malú dieru pre prednú kameru. Dôvodom by bola snaha spoločnosti Apple o dosiahnutie čo možno najväčšej kvality záberov a videí.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Zmena, s ktorou prišiel uznávaný analytik 

Neskôr sa však začalo hovoriť o tom, že zariadenie neskryje všetky senzory pod displej ale v drobnom výreze sa spolu s Face Time kamerou objaví aj infračervená kamera, pričom spoločne by mali tvoriť tvar piluky.

S týmto tvrdením prišiel konkrétne analytik Ross Young, ktorého predpovede sú až skalopevne presné a vždy sa týkajú odvetvia displejov, ktorým sa aktívne venuje. Dá sa teda povedať, že ak niekto vie, ako bude vyzerať výrez v iPhone 14 Pro, mal by to byť práve tento analytik.

Prečítajte si tiež  Zlé správy: iPhone 14 v roku 2022 výrazne zdražie. Týkať sa to má skoro každej verzie

No a keď už to všetko vyzeralo pomerne jasne, na internete sa objavilo niekoľko ďalších únikov, ktoré naznačujú, že sa napokon dočkáme oválneho výrezu pre Face ID a drobnej dierky vedľa neho pre prednú kameru (viď obrázok nižšie).

Ak by sa Apple rozhodlo ísť touto cestou, ešte stále by šlo o veľmi čisté a elegantné riešenie, no nie už také jednoduché ako práve pilulkový dizajn, ktorý zaujal celý technologický priemysel.

To ako bude vyzerať finálny výrez pre Face ID nám prezradia až nasledujúce úniky a informácie, ktorých počet bude pred predstavením iPhonu 14 Pro už iba pribúdať. Tešíte sa na zmenu v porovnaní s iPhonom 13 Pro? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.