Pokiaľ žiješ v dnešnej dobe, stavíme sa, že sa ani ty nezaobídeš bez smajlíkov. Dokonca si myslíme, že ich používaš v takmer každej vete (aj v tej ktorej nemusíš). Nič si z toho nerob, robí to asi každý, vrátane nás. Pomocou týchto vysmiatych (alebo uplakaných) tváričiek môžeš vyjadrovať pocity, náladu či tvoj stav. Dajú sa však využiť aj ináč. Môžeš z nich napríklad tvoriť umelecké diela! Čo je ešte lepšie? Povieme ti ako na to.

Emoji algoritmus

Vývojár Eric Andrew Lewis vytvoril veľmi zaujímavý a veľmi jednoduchý web, ktorý dokáže prakticky z každej fotografie urobiť fotografiu, ktorá bude vyzerať na prvý pohľad rovnako, ale v skutočnosti sa bude skladať z miliónov Emoji smajlíkov, ktoré nemusia byť len v správach ale aj napríklad v ikonkách.

- Reklama -

Celé to funguje na základe jednoduchého algoritmu, ktorí Eric vytvoril. Práve tento algoritmus dokže premeniť fotografie na obrázky plné tisícov či dokonca miliónov smajlíkov. Vytvorenie niečoho podobného by človeku trvalo hodiny ale vďaka tomuto nástroju to trvá maximálne niekoľko sekúnd, samozrejme v závislosti o aký obrázok ide a hlavne, aký je tento obrázok veľký.

  1. V prvom rade musíš navštíviť Ericov web. Urobíš tak kliknutím na tento odkaz
  2. Klikni na možnosť „Vybrať súbor“
  3. Vyber spomínaný súbor
  4. Následne sa ti objaví tlačítko „Save As Image“, na ktoré klikni
  5. Potom už pokračuješ klasicky, rozklikneš obrázok, vyberieš názov a uložíš. (upozornenie: neukladaj ako Unkown, lebo sa ti súbor nebude dať otvoriť)
  6. Hotovo!

Donald Trump z emodži

Ikonu Finder z emodžiSteve Jobs portrét vyrobený z emodži

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.