Najrozšírenejšia chatovacia aplikácia na svete WhatsApp opäť inovuje. Služba, ktorú aktuálne aktívne používajú viac ako tri miliardy ľudí po celom svete už dávnejšie predstavila funkciu, vďaka ktorej je možné pripnúť správu do chatu tak, aby bola vždy viditeľná. Ako, ale píše 9to5mac, po novom to bude ešte sofistikovanejšie.

WhatsApp sa totiž rozhodol vyhovieť nárokom svojich používateľov a preto ponúkne možnosť pripnúť do jednej takejto konverzácie hneď viacero správ. Konkrétne pôjde o tri správy, čo by malo uľahčiť vyhľadávanie dôležitých informácií, ku ktorým sa používatelia potrebujú z času na čas vrátiť. Pokiaľ na danú správu kliknete, dostanete sa ku jej celému zneniu priamo v konverzácii.

Návod: Ako používať funkciu pripínania správ v aplikácii WhatsApp

WhatsApp správa
Zdroj: WhatsApp

Pokiaľ si túto funkciu chcete vyskúšať, nie je to nič ťažké. Otvorte si aplikáciu WhatsApp, vyberte konverzáciu a podržte prst na správe, ktorú chcete pripnúť na vrch chatu. Následne z kontextovej bubliny vyberte položku „Pripnúť“ a máte hotovo.

Správy sa dajú pripínať na obmedzenú dobu, pričom štandardne ide o 7 dní, no dá sa to nastaviť aj na 24 hodín alebo 30 dní. Takisto je možné v aplikácii WhatsApp nastaviť, či správy budú schopní pripínať všetci členovia konverzácie, alebo len správcovia.

Veríme, že táto jednoduchá funkcia bude pre vás užitočná. Okrem veľkých chatov s priateľmi sa vám môže hodiť aj vo vašom pracovnom chate. Spôsob jej využitia však nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Disney+ na Slovensku zdražie. Zakáže aj zdieľanie hesiel a AdBlock systémy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -