Veľa ľudí si kúpi MacBook so základnou pamäťou, pretože nechcú investovať stovky eur do väčších variantov. Neskôr sa však môže stať, že im úložisko začne dochádzať a v takomto prípade treba konať. Dobrou správou je, že kvalitný a extrémne odolný SSD disk s 1 TB pamäťou dnes viete získať v zľave za extrémne nízku cenu. Jeho nákup by mal zvážiť každý, kto si ctí svoje dáta.

Známy SanDisk Extreme Portable V2 je preslávený najmä pre svoje vynikajúce schopnosti. Zariadenie poskytuje vysokú rýchlosť sekvenčného zápisu až na úrovni 2 000 MB/s, takže mu nerobia problém veľké média, súbory či 4K videá. Zariadenie sa ku počítaču pripája cez USB-C disk a slúžiť vám môže aj ako nástroj, na ktorý si budete robiť pravidelné zálohy. V dnešnej dobe by si ich mal robiť skutočne každý…

Čo sa týka ceny tohto disku, tá v čase uvedenia na trh štartovala pri 1 TB pamäti za hranicou 200 €. Dobrou správou, ale je, že dnes je už situácia iná a SanDisk Extreme Pro Portable V2 kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 107 €, čo je prakticky polovičná čiastka. Len pre doplnenie, ak by ste si kúpili nový MacBook Air M3 s 1 TB pamäťou, oproti základnému modelu s 256 GB pamäťou by ste museli zaplatiť o 460 € viac. Toto nedáva mnohým ľuďom absolútne žiaden zmysel a preto internú pamäť kombinujú s externým SSD diskom, akým je aj SanDisk Extreme Pro Portable V2.

SanDisk SSD
Zdroj: Unsplash / YouTube / 9to5mac / Unsplash / Martin Katler (úprava redakcie)

Je síce pravda, že externé SSD je stále externé SSD a nedokáže stopercentne nahradiť vstavané úložisko vo vašom počítači. Na druhej strane ale platí, že ak na dennej báze nepracujete s obrovským súbormi, ale občas potrebujete niečo väčšie uložiť či zálohovať, 1 TB SanDisk Extreme Portable V2 dáva zmysel a bude vám dokonalo stačiť. Vždy je to lepšie, ako zbytočne priplácať 460 € a napokon zistiť, že ste túto „výhodu“ vo svojom počítači využili iba niekoľkokrát.

A keď sa ešte vrátime ku SanDisk Extreme Portable V2, pri tomto produkte sa skutočne nemusíte obávať o bezpečnosť súboru. Okrem solídnej konštrukcie je SSD úložisko odolné voči vode v rámci normy IP55. Rovnako si za veľmi výhodnú cenu môžete kúpiť aj dvojnásobne väčšiu 2 TB verziu. Za tú nebudete platiť 200 €, ale po kliknutí na tento odkaz iba 169,99 €. Apple by si vypýtal za 2 TB MacBook Air o 920 € viac. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Windows a MS Office kúpite za extrémne nízke ceny. Využite akciu ešte dnes

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -