Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších seriálov na HBO GO. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Počiatok (Inception)

Žáner: Thriller / Mysteriózny / Akčný / Sci-fi / Dobrodružný 

Leonardo DiCaprio sa vo filme Počiatok predstaví ako Dom Cobb, absolútna špička v nebezpečnom umení extrakcie – krádeže cenných tajomstiev z hĺbky ľudského podvedomia. Táto vzácna schopnosť z neho spravila najvyhľadávanejšieho hráča v zákernom svete korporačnej špionáže a pripravila ho o všetko, čo kedy miloval.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy  

Le Mans’ 66

Žáner: Dráma / Životopisný / Športový / Akčný

Závodné autá zo stajne Ferrari víťazia na okruhu La Mans nepretržite od roku 1960 do roku 1965. Henry Ford II je odhodlaný ukončiť tento úspech. Nájme si preto špičkový tím automobilových nadšencov, ktorý majú pre jeho automobilku navrhnúť a postaviť revolučné závodné auto – Ford GT40

Hrajú: Matt Damon, Christian Bale, Jon Bernthal 

Forrest Gump

Žáner: Dráma / Komédia / Romantický

Forrest Gump je obyčajný muž, ktorý vždy robil to, čo sa mu povedalo. V živote sa riadi podľa osvedčeného pravidla – keď sa dostaneš do problémov, utekaj. Forrest prebehne školou, univerzitou, vietnamskou vojnou aj zúfalstvom nad matkinou smrťou. Nakoniec však zisťuje, že existujú aj iné riešenia než útek.

Hrajú: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise 

Joker

Žáner: Krimi / Dráma / Thriller

Arthur Fleck je skrachovaný komediant, ktorý sa už dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. Každý ďalší nezdar ho pomaly posúva do útrob temných myšlienok. Svoju spásu nájde v násilí a postupne sa začne meniť v ikonického zločinca menom Joker.

Hrajú: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz

Casino Royale

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Po získaní statusu 00 a povolení zabíjať, sa James Bond vydáva na svoju prvú misiu ako tajný agent 007. Jeho úlohou je nájsť Le Chiffrea, poraziť ho v pokrovom turnaji a rozbiť tak teroristickú sieť. Na misii mu robí spoločnosť okúzľujúca Vesper Lynd, účtovníčka ministerstva financií.

Hrajú: Daniel Craig, Eva Green, Mads Mikkelsen

Aquaman

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Fantasy

Arthur Curry, alias Aquaman, je napoly človek a napoly obyvateľ bájnej Atlantídy. Snaží sa zabrániť vojne medzi oceánom a pevninou. Jeho životná cesta ho donúti čeliť pravde o tom, kým v skutočnosti je. Populárny DC superhrdina zisťuje, či je hodný stať sa tým, pre čo sa narodil – kráľom.

Hrajú: Jason Momoa, Amber Hear, Nicole Kidman

Mizeráci navždy (Bad Boys for Life)

Žáner: Akčný / Komédia / Krimi / Thriller

Mike Lowrey a Marcus Burnett sú späť. Marcus sa stáva starým otcom a konečne sa chystá do dôchodku. Jeho plán mu však prekazí pokus o zabitie najlepšieho priateľa. Obaja sú pripravení na poslednú spoločnú jazdu. V záverečnom diele obľúbenej trilógie sa postavia proti nebezpečnému mexickému kartelu, ktorého úmysly sú spočiatku neznáme.

Hrajú: Will Smith, Martin Lawrence, Paola Nuñez

Ako stratiť chlapa za 10 dní (How to Lose a Guy in 10 Days)

Žáner: Komédia / Romantický

Andie pracuje ako redaktorka v časopise. Má za úlohu napísať reportáž o tom, ako stratiť chlapa v priebehu 10 dní. Pri písaní však musí vychádzať z osobnej skúsenosti. Film je inšpirovaný knihou s rovnomenným názvom od dvojice autoriek Michele Alexander a Jeannie Long.

Hrajú: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Michael Michele

Harry Potter a Kameň mudrcov (Harry Potter and the Philosopher’s Stone)

Žáner: Fantazy / Dobrodružný / Mysteriózny / Rodinný

Prvý film, celosvetovo úspešnej filmovej série o čarodejníkoch, sa točí okolo siroty Harryho Pottera. V deň jeho jedenástych narodenín mu príde list, ktorý zmení život od základov. Z obyčajného chlapca sa stáva študent Rokfortskej strednej čarodejníckej školy. 

Hrajú: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Star Trek: Do temnoty (Star Trek Into Darkness)

Žáner: Sci-Fi / Dobrodružný / Akčný

Keď sa posádka vesmírnej lode Enterprise vracia späť domov, zisťuje, že došlo k rozvráteniu flotily. Na svete zavládol teror a za všetok chaos môže nezastaviteľná sila, ktorá vzišla z vlastných radov. Kapitán Kirk vedie osobnú vendetu, ktorá postaví celú posádku na hranu života a smrti.

Hrajú: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.