Nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších seriálov na Netflixe. Pokračujeme zoznamom najlepších seriálov na HBO GO. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Hra o tróny (Game of Thrones)

Žáner: Fantastický / Dráma / Dobrodružný

Seriál zobrazuje krvavý boj o Železný trón, zvádzaný medzi dvomi mocnými rodmi. Víťaz získa nadvládu nad celou ríšou a stane sa kráľom všetkých Siedmych kráľovstiev. Dej je plný rôznorodých postáv, viery, cti a intríg. Seriál Game of Thrones spolu s účinkujúcimi hercami získal množstvo ocenení a nominácií.

Počet sérií a častí: 8 / 73

Hrajú: Kit Harington, Emilia Clarke, Lena Headey  

Živí mrtví (The Walking Dead)

Žáner: Horor / Thriller / Dráma

Svet zachvátila vírová epidémia a život aký sme poznali viac neexistuje. Väčšina ľudstva sa premenila v agresívnych zombíkov. Seriál zachytáva príbeh skupinky ľudí, ktorí zvádzajú každodenný boj o prežitie v postapokalyptickom svete.

Počet sérií a častí: 10 / 147

Hrajú: Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus

Sex v meste (Sex and the City)

Žáner: Komédia / Romantický

Carrie a jej tri nezadané kamarátky sú odhodlané zabaviť sa pri hľadaní toho pravého. O svoje skúsenosti s mužmi sa delí so zvyškom New Yorku v pravidelnej novinovej rubrike „Sex v meste“. Seriál je natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy od spisovateľky Candace Bushnell.

Počet sérií a častí: 6 / 94

Hrajú: Sarrah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon

Černobyl (Chernobyl)

Žáner: Dráma / Historický

5-dielna miniséria Černobyl sleduje príbeh jadrovej havárie z roku 1986, ktorá sa do histórie zapísala, ako jedna z najhorších katastrof v dejinách ľudstva. Seriál Černobyl sa stal najlepšie hodnoteným seriálom vôbec. Divákov si získal vďaka svojej hrozivej atmosfére a mrazivej autentickosti.

Počet sérií a častí: 1 / 5

Hrajú: Jared Harris, Stellan Skarsgard, Emily Watson

Sedmilhářky (Little Big Lies)

Žáner: Dráma / Krimi

Dej sa začína podozrivou vraždou na benefičnej akcii základnej školy. Páchateľ je neznámy, no dôkazy začnú postupne odhaľovať rivalitu a tajomstvá trojice matiek. Seriál je natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy od austrálskej spisovateľky, Liane Moriarty.

Počet sérií a častí: 2 / 14

Hrajú: Reese Whinterspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley

Teória veľkého tresku (The Big Bang Theory)

Žáner: Komédia / Romantický

Leonard a Sheldon sú fyzici, ktorí rozumejú úplne všetkému, od neprekonateľnej gravitácie čiernych dier, až po štruktúru atómov. Teda až na ženy. Keď sa do susedného bytu nasťahuje príťažlivá Penny, obaja vedátori zostanú v koncoch.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 15.1 pre všetkých používateľov. Čo je nové?

Počet sérií a častí: 12 / 279

Hrajú: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco

Mr. Robot

Žáner: Krimi / Dráma / Thriller

Eliot pracuje ako programátor pre bezpečnostnú firmu. Za svoje skutočné umenie však považuje hackovanie. Jedného dňa ho osloví hackerská organizácia, s plánom zničiť nadvládu najmocnejších ľudí sveta, ktorí údajne riadia beh dejín.

Počet sérií a častí: 4 / 45

Hrajú: Rami Malek, Carly Chakin, Christian Slater

Príbeh služobnice (The Handmaid’s Tale)

Žáner: Dráma / Sci-fi

Republika Gileád sa potýka s ekologickými katastrofami a so stratou ľudskej plodnosti. Offred je jedna z mála žien, ktoré sú stále plodné a preto je služobníčka v rodine veliteľa. Ženy v tejto kaste sú nútené k sexuálnemu otroctvu s cieľom znovu zaľudniť svet. Seriál je natočený podľa románu Príbeh služobnice od kanadskej spisovateľky Margaret Artwood.

Počet sérií a častí: 4 / 46

Hrajú: Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O. T. Fagbenle

Fargo

Žáner: Krimi / Dráma / Komédia

Dej sa točí okolo série vrážd, ktoré sú prepletené s poriadnou dávkou čierneho humoru. Každá séria sa odohráva v odlišnom čase s rôznymi postavami. Seriál je inšpirovaný rovnomenným oscarovým filmom bratov Coenovcov z roku 1996.

Počet sérií a častí: 4 / 41

Hrajú: Allison Tolman, Billy Bob Thornston, Colin Hanks

Silicon Valley

Žáner: Komédia

Samoľúby milionár Erlich ponúkne bezplatné bývanie vo svojom dome Richardovi, Big Headovi, Gilfoyovi a Dineshovi, výmenou za to, že získa desaťpercentný podiel zo všetkých ich projektov. Dej seriálu Silicon Valley je zasadený do sveta špičkových technológií ovládaného zlatou horúčkou.

Počet sérií a častí: 6 / 53

Hrajú: Martin Starr, Amanda Crew, T. J. Miller  

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.