Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších slovenských filmov. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov za rok 2019. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Le Mans’ 66

Žáner: Dráma / Životopisný / Športový / Akčný

- Reklama -

Závodné autá zo stajne Ferrari víťazia na okruhu La Mans nepretržite od roku 1960 do roku 1965. Henry Ford II je odhodlaný ukončiť tento úspech. Nájme si preto špičkový tím automobilových nadšencov, ktorý majú pre jeho automobilku navrhnúť a postaviť revolučné závodné auto – Ford GT40

Hrajú: Matt Damon, Christian Bale, Jon Bernthal 

1917

Žáner: Dráma / Vojnový

Ku koncu 1. svetovej vojny dostanú Blake a Schoflield, dvaja mladí britskí vojaci, zdanlivo nesplniteľnú úlohu. Musia sa dostať cez nepriateľské územie a včas doručiť správu, ktorá má zabrániť smrtiacemu útoku. Od ich šikovnosti závisia osudy stoviek vojakov. Jedným z nich je Blakeov brat.

Hrajú: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong

Gentlemani (The Gentlemen)

Žáner: Akčný / Krimi

Dej filmu sleduje príbeh Mickeyho Pearsona, amerického drogového kráľa v Londýne, ktorý sa snaží predať svoje drogové impérium. Má v pláne stiahnuť sa do úzadia a užívať si život so svojou krásnou ženou Rosalind. To však nečakane rozpúta kolotoč vydierania a intríg, ktoré ho majú za cieľ zničiť.

Hrajú: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery 

Malé ženy (Little Women)

Žáner: Dráma / Romantický

Jo, Meg, Amy a Beth sú sestry, ktoré tvoria od detstva neodlučiteľnú štvorku. Všetko platí iba dovtedy, kým nie sú vhodené do skutočného života. Každá z nich je odhodlaná, žiť svoj život podľa seba. Film Malé ženy je inšpirovaný rovnomenným románom z roku 1868 od spisovateľky Louise May Alcottovej. 

Hrajú: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh

Na nože (Knives Out)

Žáner: Komédia / Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny

Film sleduje priebeh vyšetrovania záhadnej smrti autora tajomných detektívnych príbehov, z ktorej je podozrivá celá rodina. Istý detektív pojme riešenie prípadu po svojom, no vyšetrovanie členov rodiny sa ukáže byť zložitejšie, ako sa spočiatku zdalo. Film sa nesie v duchu tradície spisovateľky Agathy Christie.

Hrajú: Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas  

Joker 

Žáner: Krimi / Dráma / Thriller

Arthur Fleck je skrachovaný komediant, ktorý sa už dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. Každý ďalší nezdar ho pomaly posúva do útrob temných myšlienok. Svoju spásu nájde v násilí a postupne sa začne meniť v ikonického zločinca menom Joker.

Hrajú: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz

Parazit 

Žáner: Dráma / Komédia / Thriller

Príbeh filmu sleduje štvorčlennú rodinu pochádzajúcu z chudobných pomerov, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti podnikateľa Parka. Ako to ale môže celé dopadnúť, keď sa stretnú dva totálne odlišné svety? Stret dvoch odlišných spoločenských vrstiev poskytuje veľký priestor pre vtip, drámu či napätie. 

Hrajú: Kang-ho Song,Seon-gyoon Lee, Yeo-jeong Jo  

Írčan (The Irishman)

Žáner: Životopisný / Krimi / Dráma 

Frank Sheeran je vojnový veterán a bývalý nájomný vrah. Počas svojho pôsobenia v zločineckom syndikáte zabil prinajmenšom 25 ľudí. Vydarená snímka The Irishman rozpráva príbeh muža, ktorý si v procese starnutia začne uvedomovať svoje životné chyby. 

Hrajú: Robert De Niro, Joe Pesci, Bobby Cannavale

Avengers: Endgame

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Veľké finále filmovej série Avengers prinieslo vyvrcholenie boja superhrdinov proti Thanosovi, ktorý vyhladil polovicu života vo vesmíre. Film Avenger: Endgame sa radí medzi najdrahšie a zároveň najúspešnejšie filmy aké kedy vznikli. So zárobkom takmer 2,8 miliárd dolárov sa jedná aj o najziskovejší film v histórii. 

Hrajú: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans

Spider-Man: Daleko od domova (Spider-Man: Far From Home)

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Peter Parker, alias Spider-Man, má v pláne zobrať si na pár týždňov dovolenku a oddýchnuť si od superhrdinovania. A tak sa so svojimi priateľmi vydá na výlet do Európy. Jeho plán mu prekazí agent Nick Furry, ktorý potrebuje Spider-Manovu pomoc.

Hrajú: Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gylelenhaal

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here