Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších motivačných filmov. Dnes pokračujeme výberom najlepších slovenských filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Lóve

Žáner: Dráma / Romantický / Thriller

Kamaráti Maťo a Tomáš sa dennodenne pohybujú na hranici zákona. Živia sa totiž kradnutím áut. Keď do Maťovho života vstúpi študentka Veronika, obaja sa do seba zamilujú. Maťo pred ňou skrýva svoj spôsob zarábania a veci sa začínajú komplikovať. Pravda sa však nakoniec za dramatických okolností prevalí.

Hrajú: Michal Nemtuda, Kristína Svarinská, Jakub Gogál

38

Žáner: Dokumentárny / Životopisný

Dokumentárny film s názvom 38 mapuje súkromný i profesionálny život slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru, ktorý zomrel pri tragickej havárii lietadla. Film odkrýva dôležité momenty z jeho života, vrátane exkluzívnych materiálov z NHL.

Hrajú: Pavol Demitra, Mária Demitrová, Pavel Demitra 

Únos

Žáner: Dráma

Marta, začínajúca novinárka, je vtiahnutá do príbehu, v ktorom sa mocní predstavitelia štátu neštítia žiadneho zločinu. Dej ponúka napínavý pohľad na prvý rok mladého Slovenska. Film je natočený podľa skutočných udalostí politickej scény z polovice 90. rokov.

Hrajú: Rebeka Poláková, Maroš Kramár, Milan Ondrík  

Učiteľka

Žáner: Dráma

Dej filmu Učiteľka sa odohráva na začiatku 80. rokov, no napriek tomu ide o veľmi aktuálnu snímku pojednávajúc o ľudskom charaktere. Príbeh sleduje zdanlivo empatickú a láskavú učiteľku, ktorá prostredníctvom svojich žiakov manipuluje s ich rodičmi, za účelom osobného obohatenia.

Hrajú: Zuzana Mauréry, Peter Bebjak, Csongor Kassai  

Čiara

Žáner: Krimi / Thriller / Dráma

Adam Krajňák je hlavou slovensko-ukrajinského gangu, ktorý pašuje cigarety. S blížiacim sa vstupom Slovenska do Schengenského priestoru vzniká medzi pašerákmi veľké napätie. Keď začnú udalosti naberať nečakaný spád, Adam musí prekročiť hranice, ktoré boli preňho doposiaľ tabu.

Hrajú: Tomáš Maštalír, Emília Vášaryová, Jevgenij Libezňuk

Sviňa

Žáner: Dráma / Thriller

Ak máš moc, môžeš všetko. Nádejný politik sa dostane na post predsedu vlády a začne manipulovať s ľuďmi, ako so šachovými figúrkami. Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami zobrazuje krajinu, ktorú ovládajú skorumpovaní politici, zločinci a mafiáni s prepojením na políciu či súdy.

Hrajú: Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban

Prečítajte si tiež  Google Translate pozná 103 jazykov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.