Len nedávno sme vám priniesli výber najhorších filmov na Netflixe za rok 2020. Dnes pokračujeme výberom 10 najlepších komédií za rok 2019. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Manželská história (Marriage Story)

Žáner: Romantický / Komédia / Dráma

Nicole a Charlie sú manželia stojaci pred rozvodom, ktorí spočiatku nechceli riešiť svoje problémy súdnou cestou. Majú malého syna, o ktorého sa striedavo starajú. Po nejakom čase sa Nicole obráti na právnu pomoc, pri rozhodovaní o synovom opatrovníctve. Príbeh je inšpirovaný osobnou skúsenosťou režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži.

Hrajú: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern

Na nože (Knives Out)

Žáner: Komédia / Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny

Film sleduje priebeh vyšetrovania záhadnej smrti autora tajomných detektívnych príbehov, z ktorej je podozrivá celá rodina. Istý detektív pojme riešenie prípadu po svojom, no vyšetrovanie členov rodiny sa ukáže byť zložitejšie, ako sa spočiatku zdalo. Film sa nesie v duchu tradície spisovateľky Agathy Christie.

Hrajú: Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas  

Ženy v běhu

Žáner: Komédia

Věra sa rozhodla splniť posledné prianie svojho zosnulého manžela – zabehnúť maratón. Emancipovaná mama troch dcér v tom nevidí problém, proste si trasu rozdelia na 4 diely a maratón zabehnú ako šťastná rodina. Ani jedna z dcér sa však do behu nehrnie, každá z nich má dosť vlastných starostí. Svojrázna mamina musí zapojiť všetky svoje sily aby rodinnú štafetu previedla cez všetky prekážky.

Hrajú: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová

Umenie pretekať v daždi (The Art of Racing in the Rain)

Žáner: Komédia / Dráma

Dej filmu rozpráva príbeh z pohľadu vtipného a hĺbavého psa menom Enzo. Vďaka nezlomnému priateľstvu so svojim majiteľom Dennym, ctižiadostivým automobilovým závodníkom, získal Enzo úžasný náhľad do podstaty ľudskej existencie. Film je inšpirovaný úspešným románom od spisovateľa Gartha Steina.

Hrajú: Milo Ventimiglia, Amanda Seyfried, Kathy Bake

Parazit 

Žáner: Dráma / Komédia / Thriller

Príbeh filmu sleduje štvorčlennú rodinu pochádzajúcu z chudobných pomerov, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti podnikateľa Parka. Ako to ale môže celé dopadnúť, keď sa stretnú dva totálne odlišné svety? Stret dvoch odlišných spoločenských vrstiev poskytuje veľký priestor pre vtip, drámu či napätie. 

Hrajú: Kang-ho Song,Seon-gyoon Lee, Yeo-jeong Jo  

Dvaja pápeži (The Two Popes)

Žáner: Životopisný / Komédia / Dráma

Prečítajte si tiež  Najlepšie filmy s Jennifer Aniston, ktoré by ste mali vidieť

Konzervatívny pápež Benedikt XVI. a jeho nástupca, budúci pápež František, hľadajú spoločné riešenie, ktoré vyšľape novú cestu pre katolícku vieru. Napriek úplne protichodným názorom na vedenie cirkvi medzi nimi vzniká prekvapivé priateľstvo. Dej filmu je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Hrajú: Anthony Hopkins, Jonathan Pryce, Juan Minujín

Zažiť to znovu (La Belle Époque)

Žáner: Komédia / Dráma / Romantický

Victor dostane od svojho syna darčekový poukaz od agentúry Time Travelers. Tá dokáže zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie podľa ich prianí. Zatiaľ čo iní sa chcú pozrieť na kráľovský dvor Ľudovíta XVI., Victor sa túži vrátiť do nespútaných 70. rokov a ešte raz prežiť prvé rande so svojou ženou.

Hrajú: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier

Vlastníci 

Žáner: Komédia / Dráma

Hlavnými hrdinami filmu sú obyvatelia staršieho paneláku, ktorí sedia na domovskej schôdzi a pokúšajú sa o nemožné. Snažia sa spoločne vyriešiť problémy týkajúce sa správy ich bytového domu. Nájdu sa medzi nimi idealisti, ktorí sa všetkými silami snažia zachrániť situáciu, kontrolóri, ktorí kontrolujú riadny priebeh schôdze, ale aj takí, čo sabotujú každé rozhodnutie. Príbeh je založený na hre Spoločnosť vlastníkov.

Hrajú: Tereza Ramba, Vojtěch Kotek, Dagmar Havlová

Vtedy v Hollywoode (Once Upon a Time in Hollywood)

Žáner: Komédia / Dráma

Televízny herec Rick Dalton a jeho kaskadér Cliff Booth sa rozhodnú presadiť vo filme na konci zlatej éry Hollywoodu. Príbeh samotného filmu však nie je až taký podstatný. Scenár je spleťou rôznych scén a epizód, ktoré sú rozdelené do troch rôznych pohľadov. Režisérom filmu je kultový americký tvorca Quentin Tarantino.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie

Na střeše

Žáner: Dráma / Komédia

Nevraživý starý pán, profesor Rypar, poskytne dočasné útočisko mladému Vietnamcovi Songovi, ktorého našiel ukrytého na svojej streche. Ale ako to môže celé dopadnúť, keď sú dvaja úplne odlišný ľudia nútení zdieľať jeden priestor? Ich súžitie však prináša kopec tragikomických situácií, prekvapivých nápadov a riešení.

Hrajú: Alois Švehlík, Lukáš Duy Anh Tran, Mary Bartalos

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.