Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších napínavých seriálov na Netflixe. Dnes pokračujeme výberom 10 najlepších slovenských a českých filmov na Netflixe. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Ženy v běhu

Žáner: Komédia

- Reklama -

Věra sa rozhodla splniť posledné prianie svojho zosnulého manžela – zabehnúť maratón. Mama troch dcér v tom nevidí problém, proste si trasu rozdelia na 4 diely a maratón zabehnú ako šťastná rodina. Ani jedna z dcér sa však do behu nehrnie, každá z nich má dosť vlastných starostí. Svojrázna mamina musí zapojiť všetky svoje sily aby rodinnú štafetu previedla cez všetky prekážky.

Hrajú: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek

Po čem muži touží

Žáner: Komédia

Karel Král, sarkastický sympaťák a šéfredaktor časopisu Playboy, dostane od života hneď niekoľko rán. Vyhodia ho z práce, bývalá manželka a dcéra ho naštvú a neznáma žena mu nabúra auto. Aby toho nebolo málo, na jeho miesto dosadia mladú šéfredaktorku Leonu. Karel sa po ťažkom dni opije a ocitne sa u veštkyne, ktorá mu splní jeho želanie, stať sa ženou.

Hrajú: Anna Polívková, Jiří Langmajer, Matěj Hádek

Šťastný nový rok

Žáner: Komédia / Romantický

Partia kamarátok, ich rodiny a známi sa stretávajú v rozprávkovo zasnežených Vysokých Tatrách. Príbeh sa začína pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok. Počas týchto dní budú musieť čeliť zmenám, životným výzvam a predovšetkým veľkému počtu trapasov. Romantická slovenská komédia Šťastný nový rok odkazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si nájde každého.

Hrajú: Táňa Pauhofová, Ján Koleník, Emília Vášáryová

Na střeše

Žáner: Dráma / Komédia

Nevraživý starý pán, profesor Rypar, poskytne dočasné útočisko mladému Vietnamcovi Songovi, ktorého našiel ukrytého na svojej streche. Ale ako to môže celé dopadnúť, keď sú dvaja úplne odlišný ľudia nútení zdieľať jeden priestor? Ich súžitie však prináša kopec tragikomických situácií, prekvapivých nápadov a riešení.

Hrajú: Alois Švehlík, Lukáš Duy Anh Tran, Mary Bartalos

Lóve

Žáner: Dráma / Romantický / Thriller

Kamaráti Maťo a Tomáš sa dennodenne pohybujú na hranici zákona. Živia sa totiž kradnutím áut. Keď do Maťovho života vstúpi študentka Veronika, obaja sa do seba zamilujú. Maťo pred ňou skrýva svoj spôsob zarábania a veci sa začínajú komplikovať. Pravda sa však nakoniec za dramatických okolností prevalí. 

Hrajú: Michal Nemtuda, Kristína Svarinská, Jakub Gogál

Gympl

Žáner: Komédia / Dráma

Dej filmu zo školského prostredia sleduje príbeh partie študentov a kamarátov, ktorí sa po nociach venujú maľovaniu graffiti. V pozadí sa však divákovi odkrývajú problémy mladej generácie, konflikt medzi prispôsobením sa a slobodou, konflikt medzi školou a skutočným životom.

Hrajú: Tomáš Vorel ml., Jiří Mlád, Eva Holubová

Čiara

Žáner: Krimi / Thriller / Dráma

Adam Krajňák je hlavou slovensko-ukrajinského gangu, ktorý pašuje cigarety. S blížiacim sa vstupom Slovenska do Schengenského priestoru vzniká medzi pašerákmi veľké napätie. Keď začnú udalosti naberať nečakaný spád, Adam musí prekročiť hranice, ktoré boli preňho doposiaľ tabu.

Hrajú: Tomáš Maštalír, Emília Vášaryová, Jevgenij Libezňuk

Všechno nebo nic

Žáner: Komédia / Romantický

Linda a Vanda sú nerozlučné kamarátky a spolumajiteľky malého kníhkupectva. Obe sú slobodné a odhodlané nájsť si toho “pravého”. V obchode s nimi pracuje Edo, citlivý a introvertný gay, ktorý taktiež túži po láske. Napriek tomu, že životy tejto trojice zamotá niekoľko mužov, všetko nakoniec dopadne úplne inak, ako by čakali.

Hrajú: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Ľuboš Kostelný

Zejtra napořád

Žáner: Komédia / Romantický

Keď sa Petr Kraus dozvie, že pokazil veľkú zákazku, rozhodne sa problémom otočiť chrbtom a utiecť pre zodpovednosťou. Vydá sa na cestu naprieč republikou, ktorá mu zmení život. Karel si po dlhej dobe uvedomí, že nemôže večne utekať pred svojimi problémami.

Hrajú: Pavel Batěk, Vica Kerekes, Filip Blažek

Sviňa

Žáner: Dráma / Thriller

Ak máš moc, môžeš všetko. Nádejný politik sa dostane na post predsedu vlády a začne manipulovať s ľuďmi, ako so šachovými figúrkami. Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami zobrazuje krajinu, ktorú ovládajú skorumpovaní politici, zločinci a mafiáni s prepojením na políciu či súdy.

Hrajú: Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.