Od čias predstavenia kompaktného 12-palcového MacBooku prešlo už neuveriteľných 6 rokov. Apple sa preto rozhodlo zaradiť spomínaný model na listinu zastaralých „vintage“ produktov, čo znamená limitovanie podpory pre jeho užívateľov.

MacBook s 12-palcovou Retina obrazovkou bol v roku 2015 predstavený ako najmenší počítač v ponuke spoločnosti. Po updatoch modelu v nasledujúcich dvoch rokoch sa však Apple rozhodlo na 12″ Mac akosi zanevrieť a v roku 2019 tak v tichosti prišiel jeho koniec.

- Reklama -

MacBook 12"12″ MacBook ako nedocenený člen rodiny Apple

Ľudia, ktorí mali záujem o kúpu počítača na jednoduchú kancelársku prácu a konzumáciu informácií z webu sa pochopiteľne rozhodli pre dostupnejší MacBook Air. Na druhú stranu pre užívateľov, ktorých zaujíma výkon, konektivita a komplexnejšia práca bol jasnou voľbou MacBook Pro. 12-palcový kolega preto akoby ostal visieť medzi týmito dvoma ikonickými modelmi.

Mnoho užívateľov považovalo pridanie 12″ MacBooku do portfólia za zbytočný krok zo strany firmy. Pomer ceny a výkonu nebol až tak pozitívny, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. To však neznamená, že si model nenašiel svojich fanúšikov.

Ako vnímate 12″ MacBook a jeho „odchod do dôchodku“ Vy? Ak ste niekedy tento počítač vlastnili alebo stále vlastníte, podeľte sa s nami o Váš názor a dojmy v diskusii.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -