Internet je plný najrôznejších nápadov a únikov. Týka sa to samozrejme aj spoločnosti Apple. Fanúšikovia z celého sveta vytvárajú rôzne koncepty, ktoré nám ukazujú, ako by mohli vyzerať produkty budúcnosti. Dnes si môžete pozrieť na novom krátkom videu víziu toho, ako by vyzeral skladací iPhone. Podľa nás to nie je zlý nápad.

Skladací iPhone? Ak by vyzeral takto, tak prečo nie!

Relatívne nedávno sme vás informovali o tom, že Apple získalo patent na zariadenie so skladacím displejom. Nie je to dôkaz toho, že sa takéhoto zariadenia v dohľadnej dobe dočkáme. Je to skôr dôkaz toho, že sa Apple pohráva s myšlienkou, ktorú medzičasom konkurencia uvádza na trh. Samozrejme, skladacie smartfóny sú atraktívne, ale v súčasnosti aj veľmi drahé, s tým, že majú aj určité nedostatky.

Sú pred nami teda ešte celé roky, kým so svojim riešením príde aj cupertinsky gigant. Spomeňme si napríklad na to, koľko trvalo, kým prišli hodinky Apple Watch (konkurencia mala svoje produkty na trhu už pomerne dlho).

Skladací iPhone? Ak by vyzeral takto, tak prečo nie!
Skladací iPhone? Ak by vyzeral takto, tak prečo nie!

O zaujímavý koncept sa dnes postaral autor instagramového účtu, bat.not.bad. Ten zverejnil nádhernú 3D vizualizáciu, ktorá by mala zobrazovať budúcnosť. Ako môžete vidieť, iPhone sa na krátkom videu neotvára manuálne ale automaticky. Navyše má displej aj na druhej strane, ktorý môže šikovne slúžiť v prípade, že je produkt zatvorený.

Uvidíme, akým smerom sa budú napokon uberať inovácie a či Apple naskočí na vlnu skladacích smartfónov, alebo si bude držať svoj súčasný koncept. Nám by to dávalo zmysel, ale určite nie teraz. Myslíme si, že kompetentní predstavia svoj vlastný skladací iPhone najskôr za 2 roky (ak teda vôbec). Nechajme sa prekvapiť.

https://www.instagram.com/p/B9CxwMNHab-/?utm_source=ig_web_copy_link
Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.