iPad je zariadenie, ktoré už dávno neslúži len na sledovanie filmov, internetových stránok alebo hranie hier. Spoločnosť Apple preň vytvorila vlastný operačný systém iPadOS, ktorý sa stále viac odkláňa od klasického iOS. Aj vďaka tomu pre niektorých používateľov dáva zmysel používanie iPadu, ako hlavného zariadenia, bez nutnosti využívania Macu.

Na to, aby ste si však tento tablet užili stopercentne potrebujete ten najväčší model s 12,9″ displejom. Dnes vám ukážeme, kde ho kúpite za perfektné ceny. Taktiež vám poradíme s výberom tej správnej generácie.

Cenovo sa viac oplatí iPad Pro 12,9″ z roku 2021

iPad Pro 12,9" (2021)
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple predstavila vylepšený iPad Pro s 12,9″ displejom a procesorom M1, ktorý mal svoju premiéru v počítačoch Mac ešte v priebehu roka 2021. A hoci je tento model o niečo starší, jeho nákup sa teraz oplatí azda najviac. Uvedená generácia iPadu Pro ponúka špičkový výkon, ktorý bude dokonalo vyhovovať aj tým najnáročnejším používateľom. Čo je však dôležité zmieniť, zariadenie využíva aj technológiu displeja mini-LED, ktorá dokáže zabezpečiť neuveriteľný kontrastný pomer, až 1 000 000 : 1. Ak si teda potrpíte na kvalite zobrazenia, práve väčší iPad Pro s 12,9″ displejom je správna voľba. Menšie verzie sa spoliehajú na klasické LCD obrazovky.

Aby sme tiež nezabudli, iPad Pro z roku 2021 má k dispozícii aj dva kvalitné 12 Mpx fotoaparáty na zadnej strane, z ktorých jeden je širokouhlý a druhý ultraširokouhlý. Navyše tu nájdete aj LiDAR skener, ktorý sa vám môže v spolupráci s niektorými aplikáciami hodiť. Samozrejmosťou je potom Face ID, možnosť pripojenia rôznych bezdrôtových klávesníc s TrackPadom a podpora štandardu Thunderbolt.

No a cena? Na Slovensku sa v súčasnosti javí, ako veľmi výhodná štandardná 256 GB verzia bez 5G pripojenia. Po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky, v rámci ktorých štartuje už od 1 199 €. V čase uvedenia na trh stál tento tablet 1 309 €, čo znamená, že príjemne ušetríte. Ešte viac to ale platí pri porovnaní s nástupcom. Len pre doplnenie, model so 128 GB pamäťou sa predáva za zhruba rovnaké peniaze, ako 256 GB model.

iPad Pro 12,9″ z roku 2022 má procesor M2 a niekoľko ďalších vychytávok. Je však výrazne drahší

Nový iPad Pro s procesorom M2 od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Ak preferujete skôr najnovšie generácie Apple produktov, úplne tomu rozumieme. Koniec koncov, v týchto cenových hladinách nepredstavuje niekoľko stoviek eur žiaden zásadný rozdiel. Pri kúpe iPadu Pro 12,9″ z roku 2022 získate aj modernejší čip M2, ktorý rovnako pochádza z počítačov Mac. Apple sľubuje, že jeho výkon v oblasti CPU poskočil o 15 % no ak sa pozrieme na GPU, tu by mal byť rozdiel až 35 %. Navyše M2-ka disponuje aj novým mediálnym enginom a procesorom obrazového signálu, vďaka ktorému dokáže tento tablet zaznamenávať video v ProRes formáte. Takisto ho je schopný až trikrát rýchlejšie dekódovať.

Prečítajte si tiež  Anketa: Ktorá farba nového iMacu 24" vás oslovila najviac a ktorá najmenej?

No a cena? Tá je stále veľmi vysoká, keďže ide o novinku. V tomto prípade sa pozrieme na základný model so 128 GB pamäťou, ktorý sa štandardne predáva za cenu 1 449 € (áno, iPad v roku 2022 výrazne zdražel). Po kliknutí na tento odkaz môžete zobraziť ponuky, kde tablet začína hlboko pod hranicou 1 399 €. V rámci najvýhodnejších ponúk môžete ušetriť zhruba 100 € no za zariadenie stále zaplatíte o cca 100 – 200 € viac, ako za verziu z roku 2021, ktorej z nášho pohľadu vôbec nič nechýba a navyše má aj o 128 GB väčšiu pamäť.

To v čom je iPad Pro 12,9″ 2022 lepší sú podľa nás len pre väčšinu používateľov zanedbateľné detaily. Každopádne, každý sa musí rozhodnúť sám podľa seba na základe vlastných priorít.

Logitech Combo Touch je perfektná klávesnica pre iPad 12,9″. Stojí skoro o polovicu menej, ako Apple Magic Keyboard 

Logitech Combo Touch
Zdroj: Logitech

Pokiaľ chcete svoj iPad Pro 12,9″ používať podobne ako MacBook s tým, že k dispozícii budete mať klávesnicu aj TrackPad, nemusíte míňať zhruba 400 € na Apple Magic Keyboard – hoci sami uznávame, že je výborná.

Na druhej strane, rovnako dobrá je aj klávesnica Logitech Combo Touch, ktorá ponúka takisto TrackPad, avšak jej cena je oveľa nižšia. V rámci najdostupnejších ponúk na Slovensku štartuje už na hranici 213 €, čo znamená, že je o necelú polovicu lacnejšia.

My sami s ňou máme dobrú skúsenosť, hoci sme ju nepoužívali na 12,9″ verzii iPadu Pro ale na menšom 11″ prevedení. Okrem toho, že sa na nej pohodlne píše a pracuje, má k dispozícii v podstate aj kryt so šikovným výrezom, do ktorého môžete umiestniť Apple Pencil. Je to skrátka premyslené príslušenstvo.

Logitech Combo Touch
Zdroj: Logitech

Zároveň tiež platí, že aj keď má väčšina predajcov pri tejto klávesnici uvedené, že je kompatibilná len s iPadom Pro 12,9″ 5. generácie (model z roku 2021), pravda je taká, že verzia s kódovým označením: 920-010257 podporuje aj novšiu 6. generáciu z roku 2022 o čom sa môžete presvedčiť na oficiálnych stránkach výrobcu (viď screenshot nižšie).

viď obrázok nižšie
Zdroj: Logitech

Klávesnica Logitech Combo Touch je samozrejme podsvietená, dá sa používať v rôznych režimoch a polohách a taktiež sa napája priamo zo Smart konektora vo vašom iPade Pro. To v praxi znamená, že ju nebudete musieť nabíjať. Za nás teda ideálna voľba rozumom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 17 Slim prinesie obrovskú dizajnovú zmenu. Šokovať má aj cena
Môže ťa zaujímať
- Reklama -