Ako už určite všetci viete, Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti Apple, zomrel ešte pred troma rokmi, čím nás navždy opustil jeden z najväčších inovátorov vôbec. V Apple však ostalo stále neskutočne veľa vecí, ktoré sám alebo s niekym navrhol. Išlo napríklad o patenty, ktorých bolo zatiaľ na jeho meno pripísaných až 458. Čo je však ešte zaujímavejšie je, že 1/3  z nich bola schválená až po jeho smrti!

141 patentov

Steve Jobs nás navždy opustil 5. októbra 2011 v Palo Alto. Dnes datujeme už tri roky od jeho smrti. Niektoré veci však zostali s nami až doteraz. Ide minimálne o patenty, ktorých bolo za posledne tri roky pripísaných na meno inovátora až pozoruhodných 141. Treba dodať, že šlo približne o 1/3 všetkých patentov, ktoré kedy podal. Nie vždy však všetky podal alebo vyhotovil on. Totiž niektoré nápady nedokázal technicky previesť, no dokázal ich poňať v čisto teoretickej rovine. Medzi 458 patentov teda patrí aj množstvo takých, pri ktorých figuruje viac mien. Podľa zahraničných médií nie je 141 ani zďaleka konečné číslo a patenty ešte budú pribúdať, pravdepodobne niekoľko rokov. Veď prvý patent na dizajn počítača Apple III bol schválený Stevovi až po troch rokoch od podania patentu!

Posledný schválený patent na meno Steva Jobsa bol tento, ktorý predstavoval dizajn Apple Store na 5th Avenue v New Yorku - svetapple.sk
Posledný schválený patent na meno Steva Jobsa bol tento, ktorý predstavoval dizajn Apple Store na 5th Avenue v New Yorku – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.