Ako už určite všetci viete, Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti Apple, zomrel ešte pred troma rokmi, čím nás navždy opustil jeden z najväčších inovátorov vôbec. V Apple však ostalo stále neskutočne veľa vecí, ktoré sám alebo s niekym navrhol. Išlo napríklad o patenty, ktorých bolo zatiaľ na jeho meno pripísaných až 458. Čo je však ešte zaujímavejšie je, že 1/3  z nich bola schválená až po jeho smrti!

141 patentov

Steve Jobs nás navždy opustil 5. októbra 2011 v Palo Alto. Dnes datujeme už tri roky od jeho smrti. Niektoré veci však zostali s nami až doteraz. Ide minimálne o patenty, ktorých bolo za posledne tri roky pripísaných na meno inovátora až pozoruhodných 141. Treba dodať, že šlo približne o 1/3 všetkých patentov, ktoré kedy podal. Nie vždy však všetky podal alebo vyhotovil on. Totiž niektoré nápady nedokázal technicky previesť, no dokázal ich poňať v čisto teoretickej rovine. Medzi 458 patentov teda patrí aj množstvo takých, pri ktorých figuruje viac mien. Podľa zahraničných médií nie je 141 ani zďaleka konečné číslo a patenty ešte budú pribúdať, pravdepodobne niekoľko rokov. Veď prvý patent na dizajn počítača Apple III bol schválený Stevovi až po troch rokoch od podania patentu!

- Reklama -
Posledný schválený patent na meno Steva Jobsa bol tento, ktorý predstavoval dizajn Apple Store na 5th Avenue v New Yorku - svetapple.sk
Posledný schválený patent na meno Steva Jobsa bol tento, ktorý predstavoval dizajn Apple Store na 5th Avenue v New Yorku – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.