Umelá inteligencia zažila za posledný rok ohromný rozkvet, na základe čoho nás táto revolučná technológia obklopuje z každej strany. Spoločnosť Apple plánuje naskočiť do rozbehnutého vlaku, no podľa známeho analytika výrazne zaostáva.

Ako uvádza Ming-Chi Kuo vo svojom najnovšom príspevku, v oblasti generatívnej AI má kalifornský gigant ešte čo doháňať. Pôvodne sa príchod umelej inteligencie od Apple odhadoval na rok 2024, no tento dátum sa zrejme ešte bude posúvať. Konkurenti pri tom už ponúkajú bežným ľuďom funkčné služby a produkty, čo pre Apple nie je dobrá správa.

Portál Medium, kde Kuo pravidelne prispieva, vyrukoval s informáciou, že napriek vysokým ambíciám sa spoločnosti Apple nepodarí naplniť pôvodný plán. Podľa neho nič nenasvedčuje tomu, že by spoločnosť Apple mala v roku 2024 predstaviť, alebo integrovať softvérové alebo hardvérové produkty s umelou inteligenciou v hlbšej miere, ako dnes.

Prečítajte si tiež  Bizarný rebríček, umelá inteligencia vybrala najlepšie smartfóny na trhu. Takto to dopadlo

Apple GPT je vo vývoji

To znamená, že umelá inteligencia pravdepodobne nebude mať v blízkej budúcnosti veľký vplyv na cenu akcií spoločnosti ani na jej dodávateľov. Spoločnosť Apple údajne pracuje na projektoch umelej inteligencie “Apple GPT”, ktoré by mohli súperiť s konkurenciou ChatGPT od OpenAI.

Apple AI ChatGPT
Zdroj: Appleinsider

Apple zatiaľ nemá jasnú stratégiu na vytvorenie produktu pre koncových zákazníkov a hoci by mohla mať v pláne oznámenie o umelej inteligencii v roku 2024, Mark Gurman z agentúry Bloomberg tvrdí, že zatiaľ nemá nič pevne stanovené.

Doterajšie predpoklady hovoria o tom, že gigant z Cupertina sa zrejme bude snažiť zlúčiť prvky umelej inteligencie s hlasovou asistentkou Siri. Je teda viac než možné, že o pár rokov nám iPhone ponúkne kompletnú generatívnu AI v rámci operačného systému iPhonu či Macu.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -