Je to takmer neuveriteľné, no od čias, kedy Apple otvorilo vôbec prvý Apple Store ubehlo už 15 rokov. Táto kamenná predajňa sa nachádzala v Kalifornskej Virgínii a vedľa nej bola otvorená ešte jedna pobočka v Glendale. Prvú pobočku dokonca predstavoval sám Steve Jobs, ktorý s myšlienkou Apple Store aj sám prišiel. Dnes má Apple svoje kamenné predajne po celom svete a neuveriteľne sa im darí.

15 rokov od čias, kedy Apple prvý krát otvoril Apple Store

Steve Jobs bol fascinovaný niekoľkými prevádzkami, mimo iného aj predajňou oblečenia GAP, ktoré mali svoj špecifický dizajn a presne to chcel priniesť aj on do svojich obchodov Apple Store. Presne preto začalo Apple pracovať na celkom novom produkte, alebo skôr projekte, v ktorom bude môcť predávať svoje vlastné zariadenia. Pracovalo až do roku 2001, kedy 19. mája otvorila svoje prvé dve prevádzky Apple Store.

- Reklama -

Tieto dva obchody, ktoré sa nachádzali v Kalifornií dokázalo za prvé dva dni navštíviť neuveriteľných 7700 ľudí, ktorí tu urobili tržbu v hodnote $599 000, ešte raz zdôrazňujeme slovíčko dva dni, rok 2001 a fakt, že na svete nebol žiaden iPhone, iPad a dokonca ešte ani iPod, ten prišiel až 23. októbra toho roku. No a ako je na tom Apple dnes, po 15 rokoch?

Dá sa povedať, že až veľmi dobre. Spoločnosť neustále rozširuje svoje pôsobisko, postupne po celom svete a kamenné predajne Apple Store sú známe predovšetkým tým, že majú najväčšie tržby na meter štvorcový spomedzi všetkých obchodov na svete.

Apple ich má už neuveriteľných 475 po celom svete a zdá sa, že s budovaním ešte tak skoro skončiť nechce. Veď nech si len človek uvedomí, že kamenná predajňa Apple Store nie je ešte ani v Česku či na Slovensku a v niektorých krajinách ich je niekoľko.

Apple má stále kde otvárať svoje pobočky a aj keď ide možno o menšie trhy, stále sú dosť veľké na to, aby vytvorili v pobočkách zisk. Nezabúdajme ani na ten prístup ku každej pobočke. Musí byť čistá, nádherná a dokonalá. Apple si na svojich obchodoch dáva neskutočne záležať a možno aj preto mu to s nimi toľko trvá! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.