Spoločnosť Apple predstavila svoje inteligentné hodinky ešte v septembri minulého roka a plánuje ich uviesť na trh niekedy počas apríla 2015, teda už o 2 mesiace. Podľa predbežných prieskumov serveru Business Insider by si po ne malo prísť do obchodov približne 18% majiteľov súčasných iPhonov 6/6 Plus s tým, že rovnaké percento vylúčilo kúpu týchto hodiniek!

Apple Watch budú predajný hit

Apple Watch nie sú len klasickými hodinkami alebo lepšie povedané inteligentnými hodinkami, ktoré si človek kúpi kvôli ich jedinečným funkciám alebo vôbec kvôli tomu, že ich potrebuje k životu. Inteligentné hodinky sú totiž jedna z vecí, ktoré nepotrebujeme a to dosť sťažuje ich predaj. Každopádne, Apple išlo na to tou rozumnou cestou a z klasických „dotykových“ hodiniek urobilo doslova módny doplnok či šperk, na ktorom je možné mať aj dva druhy 18- karátového zlata. Práve preto je pomerne jasné, že veľké percento používateľov si tieto hodinky kúpi najmä z dôvodu, že proste vyzerajú dobre!

- Reklama -

18%

Apple Watch by si malo zakúpiť približne 18% používateľov nového iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus, čo je v prepočte asi 13 500 000 predaných hodiniek. Reč však nebola o používateľoch starších zariadení, ktorých tiež bude určite dosť a je viac než pravdepodobné, že finálny počet predaných kusov sa za prvý kvartál predaja zastaví aj na hodnote 20 000 000 predaných kusov. Je možné, že Apple bude hodinky predávať vo veľkom aj v Číne, a tak by nemal prekvapiť fakt, že väčšina predajov by mohla pochádzať odtiaľ, rovnako ako v prípade iPhonu 6/6 Plus.

Apple Watch-svetapple.sk
Apple Watch-svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.