V Cupertine aktuálne pripravujú viacero zaujímavých produktov. Jedným z nich sú aj inteligentné hodinky Apple Watch Series 6, o ktorých sa veľmi nehovorí. To je ale škoda. Čo všetko môžu vo finále priniesť? Prečítajte si to v tomto článku!

Apple Watch Series 6 a novinky, ktoré prinesú

Začneme dizajnom, ktorý sa žiaľ nebude nijako líšiť od predošlej generácie s označením Apple Watch Series 5. Nevylučuje sa, že Apple použije drobné korekcie, iné farby alebo zaujímavejšie materiály. Samotné tvary však ostanú rovnaké ako dnes.

Návrhári sa budú môcť vyhrať s novými remienkami, ktoré budú pasovať aj na staršie verzie. Ak sa vám teda budú páčiť, nebudete musieť nutne prechádza na Apple Watch Series 6.

Zaujímavé je, že po náznakoch z watchOS 7 očakávame úplne odstránenie technológie Force Touch. Hodinky už nebudú reagovať na silu stlačenia displeja, aby ste pomocou tohto gesta vyvolali dodatočné funkcie.

Zariadenie bude sledovať len čas stlačenia, podobne ako v iPhone 11 Pro. Je to síce krok späť ale z dlhodobého hľadiska si veľmi rýchlo zvyknete. Poznáme to z vlastných skúseností…

Ak sa pýtate, aký je na to dôvod, odpoveď je jednoduchá. V prvom rade ide samozrejme o šetrenie výrobných nákladov. V druhom rade v Cupertine pravdepodobne dospeli k názoru, že ľudia túto funkciu vo veľkom nevyužívajú. Hodinky vďaka jej odstráneniu schudnú alebo poskytnú väčší akumulátor pre lepšiu výdrž batérie. To by bolo fér…

Zaujímavé zdravotné funkcie

Jedna z najviac očakávaných noviniek je schopnosť zmerať hladinu kyslíka v krvi. Bežné hodnoty sa pohybujú na úrovni 95-100%.

Akonáhle však klesnú pod 80%, môže to predpovedať závažné srdcové ochorenie či úplnú zástavu tohto orgánu. Apple Watch Series 6 budú tým pádom vedieť zachraňovať životy v prípade ďalších zdravotných komplikácií.

Všetko by malo pracovať na princípe notifikácie tak, ako pri schopnosti detekovať iné srdcové ochorenia. Hodinky by vás teda upozornili na možný problém a vy by ste mali v čo najkratšom čase zájsť za svojim lekárom, aby to preveril.

Na záver sa ešte dočkáme aj pokročilého sledovania spánku. Táto funkcia síce nepríde výhradne na Apple Watch Series 6 (pretože sa nachádza vo watchOS 7), no nové technológie ju môžu v rámci pripravovaného produktu urobiť čo najpresnejšou. Nechajme sa prekvapiť.

Zhrnutie

Pokiaľ očakávate veľkú revolúciu, ktorá prišla napríklad v roku 2018 (Apple Watch Series 4), tak na ňu veľmi rýchlo zabudnite. Opäť sa bude jednať len o drobné vylepšenia, ktoré zvýšia používateľský komfort a zdokonalia zdravotné funkcie.

Prečítajte si tiež  Pozrite si vzácny prototyp Apple Watch v špeciálnom testovacom obale!

Ďalšej „dizajnovej generácie“ sa dočkáme pravdepodobne až v roku 2021 a teda po 3 rokoch tak, ako to má Apple zatiaľ zaužívané. Nechajme sa prekvapiť. Ktoré Apple Watch momentálne vlastníte vy a ako ste s nimi spokojní? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.