Spoločnosť Apple uviedla na trh hodinky, ktoré svojim výkonom určite nijako nedorovnajú konkurenciu práve naopak, sú podstatne menej výkonné ako by si mohol predpokladať. Každopádne sú dosť výkonné na to, aby porazili dva iPhony 4 položené vedľa seba. Ich výkon je totiž na súčasnú dobu pomerne slušný. Vývoj ide neuveriteľnou rýchlosťou smerom dopredu a my môžme byť svedkami neuveriteľných pokrokov!

Výkon Apple Watch

Naši rodičia vyrastali v dobe, kedy počítače mali formu jedného poschodia v armádnej budove a vedeli počítať náročnejšie príklady. Na tú dobu to bolo niečo impozantné, no dnes je to až neuveriteľne primitívne. Vývoj išiel ďalej a kým by si si pred 20 rokmi nevedel predstaviť nič iné ako pol metrové CRT-čko, dnes tu máme ultratenké displeje od LG, ktoré sú tenšie ako 1 milimeter. Poďme však späť k našej téme.

- Reklama -

Hodinky Apple Watch, ktoré sú v dnešnej dobe naozaj maličkým zariadením, dokážu pomerne slušné veci. Aj keď mnohí hovoria, že ich výkon je naozaj mizerný, nie je tomu celkom tak, vzhľadom na fakt, že čip Apple S1, ktorý je prakticky srdcom hodiniek dokáže urobiť danú výpočtovú úlohu 2X rýchlejšie, ako na dnešnú dobu pomerne zastaralý iPhone 4.

Na tejto skutočnosti by možno nebolo nič zvláštne, pokiaľ by sme nevzali do úvahy fakt, aký je veľký procesor v Apple Watch a aký je veľký procesor v iPhone 4. Rozdiel je naozaj výrazný a práve na tomto porovnaní sa ukazuje ten neuveriteľný pokrok! Pozri si celú, veľmi zaujímavú infografiku, ktorá ti ukáže, ako to s tým výkonom za tých 59 rokov naozaj bolo!

Takto išiel výkon zariadení za posledných 59 rokov! - svetapple.sk
Takto išiel výkon zariadení za posledných 59 rokov! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.